Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Irlandia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Irlandia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Irlandia:

4.6 do 5 (70 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Irlandia

Pozwólcie się Państwo oczarować wspaniałym krajobrazom, przyjaznym mieszkańcom i nostalgicznym miasteczkom Irlandii. Najlepiej i najwygodniej odkryją Państwo Irlandię za pomocą samochodu. Wymarzona podróż po zielonych łąkach Irlandii, Ring of Kerry czy wzdłuż romantycznych ulic wybrzeża lub przez wspaniałe miejskie uliczki. W każdym z tych wypadków HAPPYCAR pozostaje do Państwa dyspozycji. Tu uliczki są przepełnione wieloma butikami, które ozdobione są kolorowymi drewnianymi fasadami. Znajdują się także dziwaczne puby, w których moża napić się prawdziwego irlandzkiego piwa czy też skosztować lokalnych specjałów. Mając trochę szczęścia można także natrafić na „live music” w wykonaniu jednego z irlandzkich zespołów.

Informacje ogólne

Irlandia jest położona w zachodniej częsci Europy, a właściwie zajmuje większą część powierzchni wyspy Irlandia. Cała wyspa graniczy z Wielką Brytanią, której stolica, czyli Londyn od lat współpracuje z Dublinem, czyli stoicą Irlandii. Cork, Galway, Limerick i Waterford to kolejne po Dublinie duże miasta w kraju. W Irlandii popularnym portem lotniczym, z którego turyści często zaczynają swoją przygodę w zielonej, skalistej Irlandii jest lotnisko Shannon. Klimat Irlandii jest umiarkowanie ciepły, co jest wynikiem oddzieływania ciepłago prądu morskiego Północnoatlantyckiego, wystepują tu niskie roczne amplitudy temperatur i wysoka wilgotność powietrza a także liczne opady deszczu. Zwiedzając Irlandię powinni Państwo także zakosztować miejscowej kuchni. Znanym lokalnym specjałem jest Irish Stew, rodzaj jednogarnkowej potrawy z mięsem, kartoflami i warzywami. Na swojej drodze spotkają także Państwo wiele ruin, które obecnie są dostępne zwiedzającym turystom i w ten sposób przenoszą nas poniekąd do przeszłości. Szczególną perspektywę otwierają przed nami irlandzkie kościoły czy cmentarze, na których znajdują się wielkie pamiątkowe kamienie i świece tworzące niezwykły klimat rodem z filmu. Wiele mitów i legend krąży na temat Irlandii. Kto choć raz przejechał po imponujących, zielonych krajobrazach, ten widział opadające mgły dające uczucie, że te legendy są wciąż żywe.

Wycieczki po Irlandii

Najlepiej jest zacząć swoją podróż samochodem od miasta Dublin. Stolica Irlandii oferuje niezapomniany klimat i niepowtarzalny początek przygody. Wynajmijcie Państwo samochód w Dublinie i wyruszcie w wycieczke po Irlandii. Odwiedzić można także wiele innych historycznych miast aby na własnej skórze poczuć irlandzką historię. Spacer wąskimi uliczkami starówki w Dublinie, kolejno przyjemny wieczór w jednym z barów serwujących Guinness. Jeśli zasmakują Państwo w lokalnym trunku, warto później zajrzeć do sklepu Guinness’a. Dublin to bardzo atrakcyjne turystyczne miejsce o czym decyduje jego specyficzna atmosfera. Zachowalo sie  nim wiele zabytków, takich jak Zamek Dubliński, katedra Kościoła Chrystusowego, wybudowana na miejscu wyburzonej drewnianej katedry wzniesionej przez wikingów. Dublin jako stolica Irlandii może poszczycić się dużą liczbą muzeów czy galerii sztuki. W mieście znjaduje się także sporo terenów rekreacyjnych. Drugie co do wielkości miasto Cork jest kolejnym polecanym punktem wycieczki. Mimo, iż rejon zatoki Cork był zamieszkany w czasach prehistorycznych, to nie zostały pozostawione ślady osadnictwa z tego okresu. Pierwszą budowlą wzniesioną na terenie miasta za pomocą ludzkich rąk był klasztor. Najsłynniejszą budowlą w mieście jest wieża kościelna Shandon z charakterystycznym łososiem na szczycie, która jest dostępna dla zwiedzających.

Atrakcje Irlandii

Jak na dość małą wyspę, Irlandia ma sporo do zaoferowania, jak mogliśmy już zauważyć z powyższych tekstów. Góry, plaże, ocean, lasy, klify, to tylko nieliczne z wielu krajobrazów Irlandii. Cliffs of Moher czyli Moherowe Klify, to zdaniem wielu najważniejsze miejsce z listy na zwiedzanie. Są one najbardziej spektakularną formacją wybrzeża w całej Europie. Dla chętnych oferowane są także rejsy turystycznymi łodziami wzdłuż klifów. Słynące ze swojej geologii i zabytków oraz używanego tam języka irlandzkiego Wyspy Aran znajdują się także na zachodzie Irlandii. Bardzo widowiskową  krainą gór, lasów, mokradeł i jezior jest Park Narodowy Killarney. Tu znajduje się najwyższe pasmo górskie Irlandii ze szczytami sięgającymi ponad 1000 metrów. Rosnący tu las cisowy jest tylko jednym z trzech w całej Europie. Giant’s Causeway czyli Grobla Olbrzyma jest wartą odwiedzenia formacją zachodzących na siebie bazaltowych kolumn pochodzenia wulkanicznego. Grobla jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miłośnicy windsurfingu i jazdy konnej powinni wybrać się na Półwysep Dingle, który oferuje także bliskie spotkanie z delfinami.

Aby rozkoszować się urokami wspaniałego kraju jakim jest Irlandia powinni Państwo wynająć samochód aby swobodnie zacząć zwiedzanie. W pomyślnym zaplanowaniu podróży  na pewno pomoże HAPPYCAR, pozostając do Państwa dyspozycji.