Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Edynburg

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Od 10 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 3 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 20 lis 2018, 07:07 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Edynburg

Mały samochód

Mały samochód

Od 10 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 12 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 24 zł za dzień
przy 3 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2018, 07:07 .

Klasa luksusowa

Klasa luksusowa

Od 53 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 06 gru 2018, 10:10 .

Ta oferta została znaleziona 06 gru 2018, 10:10 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Edynburg

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Edynburg:

4.9 do 5 (184 oceny)

(5 do 5)
Wszystko w porzadku, podziekowania dla Pan ktore wydawaly auto i dla duetu ktory przyjmowal odbior.
Ocena wynajętego samochodu przez Jan L.- 14 gru 2018, 20:03
(5 do 5)
Wszystko
Ocena wynajętego samochodu przez Daniel G.- 11 gru 2018, 12:57
(4.5 do 5)
Prosty system rezerwacji i cena.
Ocena wynajętego samochodu przez Patryk C.- 08 gru 2018, 08:55

Wypożyczalnia samochodów Edynburg

Symbolem rozpoznawczym Edynburga jest Pałac Edynburski. Elegancki i skromny wznosi się dumnie ponad miastem. Będąc na jego szczycie można z góry spoglądać na przechodniów o wielkościach mrówek. Nieopodal znajduje się także park, w którym można odpocząć i się zrelaksować. Najlepszym sposobem na dotarcie do tego miejsca może okazać się wynajem samochodu Edynburg. Portal HAPPYCAR pomoże w doborze najodpowiedniejszej dla Państwa oferty.

Informacje ogólne

Edynburg jest stolicą Szkocji i siedzibą szkockiego parlamentu. W mieście znajdują się cztery uniwersytety. Liczba mieszkańców to niespełna 500 tysięcy. Edynburg jest położony między wybrzeżem a górami, co decyduje o dość wietrznej pogodzie w mieście. Miasto należy do umiarkowanej strefy klimatycznej, zimy są tu łagodne a temperatury latem rzadko kiedy przekraczają 23 stopnie. Miasto dysponuje dobrze rozwiniętą siecią dróg, dlatego podróż samochodem jest jak najbardziej korzystna. Najlepiej już wcześniej zarezerwować wybrany samochód i udać się w niezapomnianą przygodę po niezwykłym mieście, jakim jest Edynburg. Znane osoby, które zamieszkiwały Edynburg to Adam Smith i Aleksander Graham Bell. Nie będą mieli Państwo problemu z dostaniem się do Edynburga, gdyż w mieście funkcjonuje port lotniczy, który jest również punktem przesiadkowym dla pasażerów podróżujących za ocean.

Atrakcje i zabytki miasta

Obecnie odbywają się w Edynburgu liczne festiwale. Najsłynniejszym jest Edinburgh International Festival Fringe, czyli festiwal teatru. Miasto jest piękne i posiada historyczną duszę, wspaniałe monumentalne budowle wprawią w zachwyt każdego, nawet osoby niewiele znające się na sztuce i architekturze. Znakomitą budowlą miasta jest renesansowy pałac wybudowany na początku XV wieku, a do dzisiaj przechowywane są w nim koronacyjne insygnia władców Szkocji. Będąc w Edynburgu nie sposób ominąć królewskiej rezydencji Holrood oraz Szkockiego Muzeum Królewskiego z wnętrzami przypominającymi londyński Crystal Palace. Znajduje się w nim ponad 10 tysięcy eksponatów: pamiątek i skarbów narodowych i rzeczy codziennego użytku. Najcenniejsze z nich to Monymusk Reliquary, malutka szkatułka z VIII wieku, w której kiedyś przechowywano relikwie św. Kolumba i szachy z kości słoniowej z wyspy Lewis. Szczególnie lubianym miejscem turystów jest tzw Królewska Mila, którą jest główna ulica edynburskiej starówki. Wiedzie ona od wzgórza zamkowego do Opactwa i Zamku Hollyrood. Na Królewskiej Mili dostępnych jest mnóstwo sklepów z pamiątkami charakterystycznymi dla Szkocji. Znaleźć tu można whisky, kilty czy wyroby rzemieślnicze. Przy tej samej ulicy znajduje się także monumentalny Parliament House, który został wybudowany w latach 30 XVII wieku.

Edynburski Zamek

Kompleks zamkowy położony na malowniczym wzgórzu zaliczany jest do najważniejszych zabytków tego bogatego w tradycje i uroczego miasta. Jest on przykładem połączenia różnorodnych stylów architektonicznych. Uznawany za najważniejszy zabytek Szkocji. Na przestrzeni wieków zamek pełnił wiele różnych ról: był siedzibą władcy oraz fortecą. Do dzisiaj najlepiej zachowała się kaplica św. Małgorzaty, która pochodzi z XII wieku. W południowej części Crown Square znajduje się Great Hall, czyli wielka skała. Została wybudowana za panowania Jakuba IV i służyła za miejsce uczt i ceremonii. Dawniej w Wielkiej Sali obradował szkocki parlament, obecnie odbywają się tu uroczystości państwowe. Od wschodniej strony placu znaleźć można renesansowy pałac z ośmiokątną wieżyczką strzelniczą, która została dobudowana w XIX wieku. Wnętrze obiektu to historyczne komnaty. Na większą uwagę zasługuje Crown Room, w którym to przechowywany jest komplet najstarszych w Europie klejnotów koronacyjnych. Zamek-forteca znajduje się na samym szczycie skalistego wzniesienia w samym centrum miasta. Jest to jedna z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii i zarówno symbol całej Szkocji. Zamek to jedna z niewielu twierdz, która obecnie posiada swój własny garnizon wojskowy, używany głównie w trakcie ceremonii i oficjalnych parad wojska szkockiego.

Wycieczka w okolice Edynburga wynajętym samochodem

Wynajem samochodu w mieście Edynburg to doskonała okazja na odwiedzenie pobliskich terenów tegoż wspaniałego miasta. Mając do dyspozycji samochód są Państwo niezależni i indywidualnie dostosowują swój plan podróży. Czym była by wizyta w Szkocji bez odwiedzin w owianym legendami Loch Ness. Jak głoszą podania w jeziorze, kryje się ogromny potwór, którego widzieli ponoć nieliczni mieszkańcy Szkocji. Po drodze do Loch Ness warto zrobić chwilę przerwy w Dundee i odwiedzić Glenmore Forest Park.