Wypożyczalnia Samochodów Edynburg

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 55 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 28 sie 2020, 07:24 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Edynburg

Mały samochód

Mały samochód

Od 55 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 28 sie 2020, 07:24 .

Ta oferta została znaleziona 28 sie 2020, 07:24 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 63 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 28 sie 2020, 07:24 .

Ta oferta została znaleziona 28 sie 2020, 07:24 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 73 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:26 .

Ta oferta została znaleziona 02 wrz 2020, 09:26 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Edynburg

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Edynburg:

4.4 do 5 (212 oceny)

(4.4 do 5)
Strona godna polecenia.
Ocena wynajętego samochodu przez Nikola G.- 17 lip 2015, 09:11
(4.8 do 5)
Pozdrowienia dla zespołu happycar!
Ocena wynajętego samochodu przez Martyna K.- 18 lip 2015, 03:15
(5 do 5)
Pierwszy raz wypozyczylam smamochód i musze przyznać, że jstem zadowolona z tej usługi!
Ocena wynajętego samochodu przez Marianna G.- 18 lip 2015, 18:15
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Edynburg

Symbolem rozpoznawczym Edynburga jest Pałac Edynburski. Elegancki i skromny wznosi się dumnie ponad miastem. Będąc na jego szczycie można z góry spoglądać na przechodniów o wielkościach mrówek. Nieopodal znajduje się także park, w którym można odpocząć i się zrelaksować. Najlepszym sposobem na dotarcie do tego miejsca może okazać się wynajem samochodu Edynburg. Portal HAPPYCAR pomoże w doborze najodpowiedniejszej dla Państwa oferty.

Informacje ogólne

Edynburg jest stolicą Szkocji i siedzibą szkockiego parlamentu. W mieście znajdują się cztery uniwersytety. Liczba mieszkańców to niespełna 500 tysięcy. Edynburg jest położony między wybrzeżem a górami, co decyduje o dość wietrznej pogodzie w mieście. Miasto należy do umiarkowanej strefy klimatycznej, zimy są tu łagodne a temperatury latem rzadko kiedy przekraczają 23 stopnie. Miasto dysponuje dobrze rozwiniętą siecią dróg, dlatego podróż samochodem jest jak najbardziej korzystna. Najlepiej już wcześniej zarezerwować wybrany samochód i udać się w niezapomnianą przygodę po niezwykłym mieście, jakim jest Edynburg. Znane osoby, które zamieszkiwały Edynburg to Adam Smith i Aleksander Graham Bell. Nie będą mieli Państwo problemu z dostaniem się do Edynburga, gdyż w mieście funkcjonuje port lotniczy, który jest również punktem przesiadkowym dla pasażerów podróżujących za ocean.

Atrakcje i zabytki miasta

Obecnie odbywają się w Edynburgu liczne festiwale. Najsłynniejszym jest Edinburgh International Festival Fringe, czyli festiwal teatru. Miasto jest piękne i posiada historyczną duszę, wspaniałe monumentalne budowle wprawią w zachwyt każdego, nawet osoby niewiele znające się na sztuce i architekturze. Znakomitą budowlą miasta jest renesansowy pałac wybudowany na początku XV wieku, a do dzisiaj przechowywane są w nim koronacyjne insygnia władców Szkocji. Będąc w Edynburgu nie sposób ominąć królewskiej rezydencji Holrood oraz Szkockiego Muzeum Królewskiego z wnętrzami przypominającymi londyński Crystal Palace. Znajduje się w nim ponad 10 tysięcy eksponatów: pamiątek i skarbów narodowych i rzeczy codziennego użytku. Najcenniejsze z nich to Monymusk Reliquary, malutka szkatułka z VIII wieku, w której kiedyś przechowywano relikwie św. Kolumba i szachy z kości słoniowej z wyspy Lewis. Szczególnie lubianym miejscem turystów jest tzw Królewska Mila, którą jest główna ulica edynburskiej starówki. Wiedzie ona od wzgórza zamkowego do Opactwa i Zamku Hollyrood. Na Królewskiej Mili dostępnych jest mnóstwo sklepów z pamiątkami charakterystycznymi dla Szkocji. Znaleźć tu można whisky, kilty czy wyroby rzemieślnicze. Przy tej samej ulicy znajduje się także monumentalny Parliament House, który został wybudowany w latach 30 XVII wieku.

Edynburski Zamek

Kompleks zamkowy położony na malowniczym wzgórzu zaliczany jest do najważniejszych zabytków tego bogatego w tradycje i uroczego miasta. Jest on przykładem połączenia różnorodnych stylów architektonicznych. Uznawany za najważniejszy zabytek Szkocji. Na przestrzeni wieków zamek pełnił wiele różnych ról: był siedzibą władcy oraz fortecą. Do dzisiaj najlepiej zachowała się kaplica św. Małgorzaty, która pochodzi z XII wieku. W południowej części Crown Square znajduje się Great Hall, czyli wielka skała. Została wybudowana za panowania Jakuba IV i służyła za miejsce uczt i ceremonii. Dawniej w Wielkiej Sali obradował szkocki parlament, obecnie odbywają się tu uroczystości państwowe. Od wschodniej strony placu znaleźć można renesansowy pałac z ośmiokątną wieżyczką strzelniczą, która została dobudowana w XIX wieku. Wnętrze obiektu to historyczne komnaty. Na większą uwagę zasługuje Crown Room, w którym to przechowywany jest komplet najstarszych w Europie klejnotów koronacyjnych. Zamek-forteca znajduje się na samym szczycie skalistego wzniesienia w samym centrum miasta. Jest to jedna z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii i zarówno symbol całej Szkocji. Zamek to jedna z niewielu twierdz, która obecnie posiada swój własny garnizon wojskowy, używany głównie w trakcie ceremonii i oficjalnych parad wojska szkockiego.

Wycieczka w okolice Edynburga wynajętym samochodem

Wynajem samochodu w mieście Edynburg to doskonała okazja na odwiedzenie pobliskich terenów tegoż wspaniałego miasta. Mając do dyspozycji samochód są Państwo niezależni i indywidualnie dostosowują swój plan podróży. Czym była by wizyta w Szkocji bez odwiedzin w owianym legendami Loch Ness. Jak głoszą podania w jeziorze, kryje się ogromny potwór, którego widzieli ponoć nieliczni mieszkańcy Szkocji. Po drodze do Loch Ness warto zrobić chwilę przerwy w Dundee i odwiedzić Glenmore Forest Park.