Wypożyczalnia Samochodów Wielka Brytania

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Wielka Brytania

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Wielka Brytania:

4.5 do 5 (209 oceny)

(4.5 do 5)
Stronka jest przejrzysta, widoczne są wszystkie ważne informacje.
Ocena wynajętego samochodu przez Ala G.- 17 lip 2015, 21:20
(4 do 5)
Satysfakcjonujące oferty.
Ocena wynajętego samochodu przez Izabela D.- 18 lip 2015, 07:49
(4.9 do 5)
Super!
Ocena wynajętego samochodu przez Żaneta S.- 19 lip 2015, 14:05
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Wielka Brytania

Tanie wynajęcie samochodu Wielka Brytania

Wielka Brytania składa się z czterech, wcześniej niezależnych pojedynczych krajów, Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Państwo charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem, od wyżynnych terenów Szkocji, po klifowe wybrzeża Kornwalii. Pod każdym względem opłaca się wynająć samochód w Wielkiej Brytanii, aby swobodnie móc zwiedzić każdy zakątek tego wspaniałego kraju. Z powodu położenia na wyspie, pogoda jest dość zmienna i poleca się mieć zawsze przy sobie parasol choć doskonałą ochronę przed deszczem zapewni Państwu także wynajęty samochód.

Informacje ogólne, wynajem samochodu Wielka Brytania

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to państwo wyspiarskie położone w północno-zachodniej Europie. Wielka Brytania otoczona jest na zachodzie i północy przez Ocean Atlantycki, na wschodzie przez Morze Północne, a na południu przez kanał La Manche, który jest oddzieleniem Wielkiej Brytanii i Francji. Wielka Brytania posiada także wiele terytoriów zależnych, jest dobrze rozwiniętym krajem (szósta największa gospodarka świata). Wielka Brytania jest mocarstwem o znacznym wpływie ekonomicznym, kulturalnym, naukowym, militarnym i politycznym na międzynarodowej arenie. Najdłuższe rzeki Wielkiej Brytanii to Severn, Tamiza i Trent. Największe miasta kraju to Londyn, który jest jednocześnie stolicą, a liczba jego mieszkańców to ponad 7 milionów. Obsługuje także najwięcej połączeń lotniczych, gdyż posiada kilka lotnisk, między innymi najsłynniejszy port lotniczy Heathrow, czy ten mniej renomowany port Stansted. Jeżeli jednak wolą Państwo Szkocję, to dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z portu lotniczego - Edinburgh Airport.

Kultura i nauka

Tutejsza kultura została ukształtowana przez wiele czynników: wyspiarski status państwa, historia zachodniej demokracji liberalnej, unia czterech krajów, z których każde pielęgnuje własne obyczaje tradycje i symbole. Imperium brytyjskie miało także swoje wpływy w języku, kulturze czy porządku prawnym jego byłych kolonii, włączając w to Australię, Irlandię, Indie, Kanadę, Nową Zelandię, RPA i Stany Zjednoczone. W Wielkiej Brytanii znajduje się także spora liczba uniwersytetów o światowym znaczeniu, takich jak University of Oxford czy University of Cambridge. Wielkiej Brytanii zawdzięczamy także wielu naukowców, jak Isaac Newton, Charles Darwin czy Graham Bell. Również pod względem przyznanych nagród Nobla, Brytyjczycy radzą sobie świetnie, zajmują drugie miejsce zaraz po Stanach Zjednoczonych.

Atrakcje i zabytki

Wielka Brytania z reguły kojarzona jest z trzema głównymi rzeczami: rodziną królewską, Londynem i uniwersytetami. Rodzina królewska jest znamienna przez znaczny udział w światowej polityce. Co do brytyjskiej stolicy, to słynie ona ze wspaniałych zabytków, rozsławionych na cały świat. Chyba każdy z nas kojarzy miasto z londyńskimi budkami telefonicznymi, piętrowymi autobusami czy Big Benem. Wielka Brytania słynie także z klasycznych zabytków. Są to m.in. monumentalne zamki, dobrze zachowane klasztory, pałace i niepowtarzalny Stonehenge. Charakterystyczna jest tu także przyroda, słynne stare ogrody, idealnie utrzymane przez zapalonych ogrodników. Warto udać się na zwiedzanie Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew. Pałac Buckingham jest oficjalną rezydencją monarchów brytyjskich i jest największym na świecie pałacem królewskim pełniącym wciąż swoje pierwotne funkcje. Przed pałacem, na placu znajduje się od 1913 roku pomnik królowej Wiktorii. Kolejny ważny i dobrze znany zabytek to Pałac Westminsterski, jest miejscem posiedzeń obu izb parlamentu. Obecny wygląd pałacu jest przykładem neogotyckiego stylu. Wynajem samochodu w Wielkiej Brytanii, to doskonała możliwość pojechania w te okolice, które akurat w danej chwili chcemy zwiedzić. Do miejsc godnych polecenia należy na pewno Stonehenge, czyli jedna z najsłynniejszych megalitycznych budowli europejskich. Pochodzi z epoki neolitu oraz brązu. Budowla położona jest około 13 km od miasta Salisbury w południowej Anglii. Prawdopodobnie dawniej związana była z kultem słońca i księżyca. Od roku 1986 Stonehenge wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podróż po Wielkiej Brytanii wynajętym samochodem

Londyn to największe miasto Wielkiej Brytanii, kolejne są już ponad siedem razy mniejsze, ale równie fascynujące. Drugim miastem pod względem liczby mieszkańców w Anglii jest Birmingham - miasto Tolkiena. Wypożyczenie samochodu w Wielkiej Brytanii ułatwi Państwu podróżowanie po całej wyspie. Edynburg czy Belfast pod każdym względem są warte odwiedzenia. Będąc w Edynburgu koniecznie trzeba zobaczyć renesansowy pałac,w którym przechowywane są insygnia koronacyjne władców szkockich. Nie sposób także pominąć królewskiej rezydencji Holyrood czy Szkockiego Muzeum Królewskiego. Belfast to z kolei ważny port morski i lotniczy. Miasto posiada także bogate dziedzictwo kulturowe a na turystów czeka masa atrakcji i rozrywek. Dublin, natomiast, to stolica zielonego serca Europy. Irlandzkie widoki zachwycają każdego.

Wielka Brytania zapewnia swoim odwiedzającym tak wiele atrakcji, że warto odwiedzić ją co najmniej kilkukrotnie. Za każdym razem polecamy skorzystanie z oferty HAPPYCAR, aby wynająć idealny samochód i komfortowo odbyć swoją podróż.