Wypożyczalnia Samochodów Cork

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 40 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 25 wrz 2020, 01:19 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Cork

Mały samochód

Mały samochód

Od 40 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 46 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 07 wrz 2020, 07:53 .

Ta oferta została znaleziona 07 wrz 2020, 07:53 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 70 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 162 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Ta oferta została znaleziona 25 wrz 2020, 01:19 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Cork

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Cork:

4.6 do 5 (194 oceny)

(4.5 do 5)
DZIĘKUJĘ ZA MIŁĄ OBSŁUGĘ
Ocena wynajętego samochodu przez Ryszard S.- 23 lip 2015, 02:19
(4.1 do 5)
Będe szczęśliwa móc ponownie zarezerwpwać samochód za pośrednictwem happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Martyna W.- 22 lip 2015, 20:08
(4.9 do 5)
POZDRAWIAM!
Ocena wynajętego samochodu przez Remek P.- 22 lip 2015, 10:38
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Cork

Cork wynajem samochodu

Cork to drugie co do wielkości (po Dublinie) miasto w Irlandii, stolica hrabstwa o tej samej nazwie. Dzięki dużemu portowi lotniczemu znajdującemu się kilka kilometrów za miastem, Cork jest doskonale skomunikowane z innymi miastami europejskimi. Podróż z Polski nie jest więc żadnym problemem. A jak najlepiej poruszać się po Cork i sąsiednich miastach? Jeśli nie lubisz polegać na transporcie publicznym, cenisz sobie niezależność, a interesujące Cię szlaki turystyczne nie pokrywają się z tymi, proponowanymi przez biura podróży, dobrym pomysłem będzie wypozyczenie samochodu w Cork. W mieście działają liczne wypożyczalnie aut, między innymi Europcar, Hertz i Avis oraz wiele innych. Która wypozyczalnia samochodów w Cork oferuje najlepsze warunki? Która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, nie rujnując przy tym portfela? Dokonanie właściwego wyboru nigdy nie było prostsze. Dzięki portalowi HAPPYCAR porównasz wszystkie dostępne oferty wynajmu samochodu w danym mieście. Znajdziesz tam również niezbędne informacje, dotyczące dostępnych aut, warunków umowy oraz ochrony ubezpieczeniowej.

Trochę historii

Historia Cork sięga VII w., kiedy to św. Findbar (legendarny pustelnik i obecny patron miasta) wybudował w tym miejscu klasztor. Świątynia była bardzo istotnym obiektem na ówczesnej sakralnej mapie Irlandii. Wkrótce, wokół niej powstała osada, przekształcona z czasem w ośrodek miejski. Na miejscu historycznej pustelni stoi dziś XIX-wieczna Katedra św. Findbara. Dalszego rozwoju Cork nie zakłócił nawet podbój Irlandii przez Anglię w drugiej połowie XII w. W połowie XIV w. miasto nawiedziła jednak epidemia dżumy, a następnie strawił je wielki pożar. W wyniku obu kataklizmów, populacja Cork drastycznie spadła, a miasto pogrążyło się w stagnacji.

Wraz z nadejściem wieku XVII, rozbudową portu i rozkwitem handlu, Cork odzyskało utracone znaczenie. Istotnie wzrosła liczba ludności, a gwałtowny rozwój ekonomiczny i terytorialny doprowadził do przebudowy miasta i zaprowadzenia nowego, klasycystycznego ładu architektonicznego.

W latach 40. XIX w. w całej Irlandii wybuchła klęska głodu. Jej konsekwencje nie ominęły Cork.

Podczas irlandzkiej wojny o niepodległość w latach 1919 – 1921, miasto stanowiło ważny punkt oporu przeciwko Anglikom. Swoją działalność niepodległościową okupiło kolejnym wielkim pożarem. Szacuje się, że spłonęło wówczas ponad 300 budynków, w tym ratusz i biblioteka z archiwami miejskimi.

Po przyjęciu traktatu angielsko-irlandzkiego, w czasie wojny domowej Cork stało się ośrodkiem sił antytraktatowych.

Aktualnie Cork ma ok. 126 tysięcy mieszkańców, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, akademickim, kulturalnym i turystycznym.

Cork – nowoczesność z tradycjami

Cork to miasto, które trzeba koniecznie zobaczyć w czasie pobytu w Irlandii. Położone przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego, oferuje turystom piękne widoki, wspaniałe zabytki, bogatą ofertę kulturalną oraz doskonałe restauracje.

Centrum miasta leży na wyspie, otoczonej głównymi korytami rzeki. Spacerując uliczkami Cork, należy koniecznie zajrzeć do galerii miejskiej Crawford Art Gallery, posiadającej niezwykle interesującą wystawę stałą malarstwa i rzeźby (od XVI w. po współczesność). Na uwagę zasługują też organizowane regularnie wystawy czasowe.

Wśród ważnych zabytków miasta wymienić należy wspomnianą już wyżej XIX-wieczną Katedrę św. Findbara oraz XIV-wieczną wieżę Red Abbey – najstarszy budynek miasta (jedyny obiekt zachowany z okresu średniowiecza), będący pierwotnie dzwonnicą kościoła.

Niekwestionowanym sercem miasta jest Targ Angielski – przepiękna, XIX-wieczna hala targowa, w której już od 230 lat niepodzielnie króluje handel. Na tym gwarnym targowisku skosztować można również lokalnych przysmaków oraz spędzić miło czas w jednej ze znajdujących się na piętrze kawiarenek.

Amatorzy mocniejszych wrażeń będą z pewnością zachwyceni muzeum więziennym Cork City Gaol. Więzienie to zostało wybudowane w XIX w. Można w nim obejrzeć cele, dowiedzieć się czegoś o życiu ówczesnych więźniów i warunkach, w jakich przyszło im odbywać karę. Dodatkowych wrażeń dostarczają puszczane z taśmy realistyczne odgłosy kroków, skrzypień i brzęków.

Zamknięte w 1923 roku więzienie, otwarto 4 lata później jako siedzibę radiostacji. Na piętrze, nad ekspozycją więzienną znajduje się równie interesujące Muzeum Radia.

Seria malowniczych panoram wykonana z mostów Griffith na północy oraz Southgate na południu będzie wspaniałą pamiątką pobytu w Cork.

Cork wynajem samochodu i okolice

Cork jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania południowo-zachodnich rejonów Irlandii. Dzięki kursującemu promowi rzecznemu, można swobodnie przemieszczać się między pobliskimi miastami hrabstwa, takimi jak Cobh, Rushbrooke czy Passage West. Co więcej, do Dublina dojedziesz w zaledwie trzy godziny, także warto również rozważyć taką opcję jednodniowej wycieczki.

Wypozyczenie samochodu w Cork to najlepsza opcja dla turystów lubiących chodzić (a właściwie jeździć) własnymi drogami. Wynajęte auto pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać urlop, zwiedzić cały region, dotrzeć w najbardziej interesujące rejony miasta, zobaczyć najpiękniejsze zabytki. Razem z HAPPYCAR sprawdź, która wypozyczalnia samochodów w Cork oferuje najlepsze auta w rozsądnej cenie i podróżuj bez ograniczeń.