• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Norymberga Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Norymberga Lotnisko

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Norymberga Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Proponujemy Państwu wynajęcie samochodu na lotnisku w Norymberdze za pomocą portalu HAPPYCAR. Jeśli chcą Państwo wygodnie zwiedzić miasto oraz bez ograniczeń podróżować po całej Bawarii, najlepszym sposobem będzie wynajem samochodu.

Rent a car Nuremberg Airport

Lotnisko w Norymberdze jest drugim największym portem lotniczym w Bawarii oraz dziesiątym w Niemczech. Rocznie korzysta z niego około 3,3 miliona pasażerów. Jest ono oddalone o około 5 kilometrów od centrum miasta. Z lotniska w Norymberdze można polecieć do 50 miejsc w Niemczech oraz w Europie. Wynajem samochodu na lotnisku w Norymberdze z pewnością sprawi, że Państwa urlop będzie jeszcze przyjemniejszy. Będą Państwo niezależni względem środków publicznego transportu, więc bez żadnych przeszkód będą mogli Państwo planować zwiedzanie od świtu do zmierzchu. Norymberga jest drugim co do wielkości, zaraz po Monachium miastem w Bawarii, w mieście mieszka około 510 tysięcy ludzi.

Odkrywanie Norymbergii

Norymberga jest pięknym miastem, znajduje się tam mnóstwo ciekawych miejsc. Symbolem miasta jest „Zamek Norymbedzki” („Die Nürnberger Burg”). Polecamy Państwu odwiedzenie tego pięknego zamku, ponieważ z jego murów można zobaczyć panoramę miasta. Został on odbudowany po II Wojnie Światowej, podczas której go częściowo zniszczono. Jest to jeden z najważniejszych zabytków miasta. Kolejną atrakcją miasta są piwnice Norymbergii. Zostały one wykute w skale. Pod miastem rozciąga się ogromny  skalny labirynt. Część tych piwnic jest wykorzystywana jako browar o nazwie „Altstadthof”. Oprócz tego w piwnicach miasta znajdują się „Lochy Więzienne” („Lochgefängnisse”), które również warto zobaczyć. Godne uwagi są Mury miejskie Norymbergii, jedne z lepiej zachowanych w całej Europie.  W przeszłości żaden wróg ich nie zdobył, co podkreśla ich wielkość. Najczęściej odwiedzanymi w mieście są miejsca byłych zjazdów partyjnych przedstawicieli reżimu hitlerowskiego. Był to czarny okres Norymbergii, jednakże miasto „oczyściło” się z niego i przyciąga turystów z całej Europy. Nastęnie można się udać na przeuroczy rynek, na którym znajdują sie wspaniałe fontanny oraz Kościół Najświętszej Marii Panny. Jest to kościół wyznania rzymsko-katolickiego. Zbudowano go w stylu gotyckim w drugiej połowie XIV wieku. Na rynku odbywa się co roku w czasie adwentu popularny na całym świecie Jarmark Bożonarodzeniowy. Mogą Państwo skosztować na nim specjałów norymberskiej kuchni oraz napić się tradycyjnego na bożonarodzeniowych jarmarkach, grzanego wina. Później wynajętym samochodem można udać się do „Germańskiego Muzeum Narodowego” („Germanisches Nationalmuseum”). Znajdują się w nim eksponaty sztuki oraz kultury germańskiej i niemieckiej. Ponadto, dzięki wynajętemu samochodowi mogą Państwo pojechac do domu słynnego niemieckiego malarza pochodzącego z Norymbergii Albrechta Dürera. Jest to także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Dom ten pełni funkcję muzeum. Kolejnym interesującym miejscem w Norymberdze jest „Muzeum Niemieckich Kolei”. Odbędą tam Pańtwo bardzo interesującą podróż od czasów powstania pierwszych kolei, aż po dzisiejsze osiągnięcia techniki. W muzeum mieści się ponad 30 drogocennych eksponatów, przedstawiających bogatą historię niemieckiej kolei. Kolejną atrakcją w Norymberdze jest bez wątpienia Schöner Brunnen, czyli studnia miejska, znajdująca się niedaleko ratusza. Podczas wizyty w tym mieście, zachęcamy Państwa także do spróbowania tradycyjnych norymberdzkich kiełbasek.

Okolice Norymbergii

Norymberga, jak i cała okolica oferuje wiele atrakcji turystycznych. Miasto znajduje się w Bawarii, która co roku przyciąga mnóstwo turystów z całej Europy. Wynajem samochodu w Norymberdze będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, planujących podróż do Monachium. Miasto znane jest ze swojego święta piwa, które odbywa się co rok na przełomie września i października. Oktoberfest jest świetną okazją do poznania niemieckiej tradycji piwowarskiej. W mieście jest dużo zabytków, a samo miasto jest magiczne. Dla osób, które chciałby zaznać ciszy i spokoju, w szczególności od świętowania podczas Oktoberfest, Park Narodowy Berchtesgaden, w którego sercu odnajdziemy Jezioro Królewskie jest bardzo trafnym wyborem. Innym, równie pięknym miejscem do odpoczynku jest Jezioro Bodeńskie w samym centrum Alp. Jeżeli jednak wolą Państwo nowoczesność w niemieckim wydaniu, to proponujemy udać się do Stuttgartu. Jest to siedziba dwóch flagowych niemieckich marek samochodowych – Mercedes oraz Porsche. Miłośnicy motoryzacji będą mieli możliwość odwiedzić muzea poświęcone samochodom tych marek.

Proszę się dłużej nie zastanawiać i już dziś zarezerwować najkorzystniejszą ofertę wynajmu samochodu na lotnisku w Norymberdze za pomocą portalu HAPPYCAR. Dzięki wynajęciu samochodu będą Państwo mieli więcej możliwości zwiedzenia Norymbergii, jak i całej Bawarii.

Zespół HAPPYCAR życzy Państwu Przyjemnej Podróży