Wypożyczalnia Samochodów Cefalu

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 120 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 2 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 19 wrz 2020, 08:23 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Cefalu

Mały samochód

Mały samochód

Od 120 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 19 wrz 2020, 08:23 .

Ta oferta została znaleziona 19 wrz 2020, 08:23 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 151 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 19 wrz 2020, 08:23 .

Ta oferta została znaleziona 19 wrz 2020, 08:23 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Cefalu

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Cefalu:

4.9 do 5 (194 oceny)

(4.6 do 5)
Pozdrawiam cały serwis ;-)
Ocena wynajętego samochodu przez Patryk H.- 22 lip 2015, 05:26
(4.8 do 5)
Nawet spontaniczna rezerwacja była możliwa.
Ocena wynajętego samochodu przez Marcin K.- 23 lip 2015, 02:16
(4 do 5)
W mojej opinii happycar zasługuje na pochwałę.
Ocena wynajętego samochodu przez Alfred Z.- 22 lip 2015, 03:58
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Cefalu

Sycylia to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych wysp w Europie. Jej niezaprzeczalny urok stanowi doskonałą okazje do spędzania w tym rejonie długich wakacji czy nawet krótkich wypadów i romantycznych weekendów. Cefalu, tak jak inne miasta Sycylii pełne jest wspaniałych zabytków i niepowtarzalnych krajobrazów, które na długo pozostają w pamięci. Z racji swego dogodnego położenia, Cefalu jest świetną bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy. Z uwagi na zawodny transport lokalny, najlepszą opcją zwiedzania Sycylii jest zatem bez wątpienia wypożyczenie samochodu w Cefalu. Własne auto zapewnia niesamowitą swobodę przemieszczania się w dowolne miejsce o dowolnym czasie. Korzystając z usług wyszukiwarki HAPPYCAR można być pewnym, że wakacje rozpoczęte w sycylijskim Cefalu będą udane i pełne niezapomnianych wspomnień. Wystarczy skorzystać z pomocy, którą oferuje wypozyczalnia samochodów w Cefalu.

Informacje ogólne

Cefalu położone jest w pięknej scenerii, u stóp wyniosłej skały w połowie północnego wybrzeża Sycylii, czyli przepięknej wyspy stanowiącej część Włoch. Urokliwy port rybacki i stare ulice miasta są zdominowane przez katedrę normańską, a długa piaszczysta plaża pod starym miastem sprawiła, że ​​Cefalu stał się popularnym kurortem wakacyjnym. Pierwotna osada została zbudowana na szczycie Rocca di Cefalu, prawdopodobnie już w czasach fenickich, a miastem rządzili kolejno Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie i Normanowie, którzy przenieśli osadę do podstawy skały w 1131 i rozpoczęli pracę nad majestatyczną katedrą.

Wypozyczalnia samochodów w Cefalu

Choć Cefalu nie ma własnego portu lotniczego bardzo łatwo jest się przemieszczać w jego okolicy wynajętym autem. Wypozyczenie samochodu w Cefalu to bez wątpienia świetna decyzja, która znacząco poprawia komfort podróżowania po wyspie oraz zapewnia swobodę zwiedzania, której nie można oczekiwać od transportu lokalnego. Główną atrakcją turystyczną w Cefalu jest katedra, jedna z najciekawszych średniowiecznych budowli na Sycylii. Według legendy Norman King Roger II został złapany podczas burzy na morzu i przysiągł zbudować kościół, jeśli zostałby zbawiony. Pomimo częstych prac konserwatorskich od XV wieku, mozaiki Cefalu należą do najlepiej zachowanych na Sycylii. Po oględzinach tego niezwykłego zabytku, można się wybrać na plażę. Częściowo wsparta przez promenadę Lungomare Giuseppe Giardina, długa plaża Cefalu leży w zakręcie poniżej starego miasta. Warto się tam udać na popołudniowy spacer, znaleźć miejsce do siedzenia na ławce i oglądania morza, lub miejsce do opalania się i pływania. Część plaży jest bezpłatna, a część wraz z leżakami i parasolami - do wynajęcia. Z kolei pobliski północny kraniec Corso Ruggero, gdzie również warto rozwarzyć wypozyczenie samochodu w Cefalu, jest punktem wyjścia do godzinnej wspinaczki po skale zwanej Rocca. Ten 269-metrowy okaz skalny składa się niemal wyłącznie z skamielin, a wiele z nich pokrywają sosny. Jego szczyt otoczony jest średniowiecznymi murami, z których większość jest oryginalna, a na samym szczycie znajdują się pozostałości, niektóre z nich stanowią rekonstrukcje murów obronnych z normańskiego zamku. Widoki na miasto, które leży niemal bezpośrednio poniżeje są spektakularne, a w słoneczne dni można nawet zobaczyć Wyspy Liparyjskie. Czasami z tego miejsca można również zaobserwować sokoły wędrowne. Wypożyczalnia samochodów w Cefalu znajduje się niemal w centrum tego pięknego i urokliwego miasteczka pamiętającego jeszcze czasy średniowiecznej zawieruchy. HAPPYCAR pozwala na wybranie spośród szerokiej oferty wypożyczalni takich jak Hertz, Avis czy Thrifty wymarzone auto, które świetnie sprawdzi się w górzystym regionie sycylijskich krętych dróg.

Cefalu wynajem samochodu

Cefalu znane jest ze swojej pięknej zabudowy i wspaniałego lokalnego jedzenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić również inne części wyspy, zwłaszcza, że Sycylia plasuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych wysp Europy. Wypożyczalnia samochodów w Cefalu oferuje wiele różnych typów pojazdów, z których każdy wybierze coś dla siebie. Sycylia jest pełna atrakcji, z czego wiele zalicza się do skarbów starożytnego świata. Wypozyczenie samochodu w Cefalu jest zatem idealnym sposobem na to, aby poznać ukryte skarby wyspy. Na przykład w Dolinie Świątyń w Agrigento można zobaczyć jedną z trzech najdoskonalszych świątyń w świecie greckim. W Selinunte znajduje się jedna z największych ze wszystkich znanych greckich świątyń. W miejscowości Cefalu da się zatem zauważyć liczne wpływy z Grecji, która również jest pięknym miejscem wartym zobaczenia. Villa Romana del Casale w Enna, z ponad 3500 metrami kwadratowymi mozaik, jest jedną z najlepiej zachowanych willi w całym Imperium Rzymskim, a obecnie wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podobnie jak bliźniacze miasta Ragusa i Modica za reprezentowanie europejskiego zenitu sztuki baroku. Zarówno wspaniałe mozaiki, jak i wspaniałe krużganki w Monreale są uważane za czołowe miejsca w sztuce europejskiej, a zbiory w Muzeum Archeologicznym w Palermo uznaje je za jedne z najlepszych włoskich okazów. Naturalne cuda również mają swoje miejsce w rankingu Etny jako najwyższego czynnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Poza atrakcjami turystycznymi, można cieszyć się Sycylią z jej tętniącą życiem lokalną kulturą i interesującymi ludźmi. Wszystko to można zobaczyć w zaledwie kilka dni samochodem.