Wypożyczalnia Samochodów Ryga

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 19 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 7 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 05 wrz 2020, 07:29 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Ryga

Mały samochód

Mały samochód

Od 19 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 26 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 33 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 143 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Ta oferta została znaleziona 05 wrz 2020, 07:29 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Ryga

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Ryga:

5 do 5 (210 oceny)

(4.3 do 5)
Dobrze znająć rzetelność i sprawność środków kominukacji miejskiej postanowilismy w kumplami wynająć auto na nasz trip i w necie znaleźlismy portal happy car, firma porządka, szybko sie dogadaliśmy i ruszyliśmy!!!
Ocena wynajętego samochodu przez Bartek F.- 17 lip 2015, 06:34
(4 do 5)
Prosto i bez komplikacji.
Ocena wynajętego samochodu przez Rafał P.- 18 lip 2015, 17:13
(4.5 do 5)
Dobra sprawa z tym kuponem.
Ocena wynajętego samochodu przez Barbara. B.- 18 lip 2015, 06:22
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Ryga

Aby zarezerwować samochód do wynajęcia w Rydze, wystarczy chwilka czasu i dostęp do internetu. Na portalu HAPPYCAR znajdą Państwo wszystko co potrzebują. Nasz zespół serwisowy dobierze najodpowiedniejszą ofertę i chętnie odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Wynajem samochodu Ryga to idealny sposób na poznanie tego uroczego miasta. Nie ma co zwlekać i już dziś zadbać o wszystkie szczegóły podróży.

Informacje ogólne

Ryga jest stolicą Łotwy i leży nad rzeką Dźwiną, w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Jest to główny ośrodek przemysłowo-gospodarczy, komunikacyjny, kulturalny i naukowy kraju. Zabytkowe Stare Miasto Rygi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Ryga jest największym skupiskiem architektury secesyjnej w Europie. Obecna liczba mieszkańców miasta wynosi około 690 tysięcy a w przeszłości sięgała nawet 900 tysięcy. W mieście funckjonuje port lotniczy, który jest największym w całym kraju i obsługuje głownie loty europejskie, np. z Warszawy. Ryga leży na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Do tej trasy zaliczają się miasta z ceglaną architekturą gotycką. Na szlaku znajdują się gotyckie kościoły, klasztory, bramy, ratusze, baszty. Stolica Łotwy, podobnie jak inne bałtyckie stolice – Tallin i Wilno charakteryzuje się ciekawą historią i kulturą. Z jednej strony widać wpływy zachodnioeuropejskie (w Łotwie walutą jest euro), a z drugiej strony napływy rosyjskie, np. zwyczaje czy język rosyjski, którym się posługuje duża część mieszkańców.

Atrakcje i zabytki Rygi

Ryga szczyci się wieloma pięknymi miejscami i atrakcjami. Do najbardziej znanych zabytków i charakterystycznych miejsc należy m.in. Katedra w Rydze. Jest to katedra protestancka, zbudowana około roku 1211 nad rzeką Dźwiną i obecnie jest największą świątynią średniowieczną krajów bałtyckich. W Rydze znajduje się także archikatedra kościoła rzymskokatolickiego, jest to Katedra św. Jakuba. Kościół gotycki  został wymieniony po raz pierwszy w dokumantach w roku 1225. Na początku XV wieku została dobudowana kaplica świętego krzyża. Niegdyś w kościele znajdował się barokowy ołtarz z 1680 roku, jednakże obecnie został zastąpiony przez nowy z roku 1901. Warto także wspomnieć o zamku w Rydze. Zamek Kawalerów Mieczowych. Znajduje się nad Dźwiną, pierwotnie był zamkiem gotyckim. Od roku 1995  jest rezydencją prezydenta Łotwy, jak i kilku państwowych muzeów. Mając chwile wolnego czasu i samochód do dyspozycji warto udać się do Centrāltirgus. Jest to zaspół hal targowych znajdujących się w Rydze. Hale otworzono w 1930 roku. Do ich budowy wykorzystano hangary niemieckich sterowców, które przeniesiono spod Lipawy. Zespół składa się z pięciu hal, które są przykładem funkcjonalistycznej architektury uzupełnionej o elementy art deco. Kolejny budynek, którego nie może zabraknąć na liście to Dom Bractwa Czarnogłowych. Usytuowany jest na ryskim Starym Mieście a wybudowany został na początku XIV wieku. Dawniej nazywany był Dworem Artusa. Ciekawą nazwę ma kolejny obiekt godny uwagi, mianowicie Dom Kotów lub Koci Dom. Secesyjny budynek jest usytuowany na Starym Mieście w Rydze. Stylizowany na architekturę średniowieczną, znany głównie z rzeźby dwóch kotów z charakterystycznie wygiętymi grzbietami i uniesionymi ogonami. Rzeźby są usytuowany na dachu budynku. Wymienione powyżej zabytki to tylko nieliczne spośród tych, które można znaleźć w Rydze.

Wycieczka po Rydze - rent a car Riga

W stolicy Łotwy znaleźć można także sporo zieleni. 22 parki zajmują obszar 7 tysięcy hektarów. Jest tu wiele skwerów i pojedynczych drzew, które sprawiają, że mieszkańcy miasta mają możliwość oddychać świeżym powietrzem. Zimą turystów zachęcają swoimi specjałami liczne knajpki a dla chętnych do spacerów zachęcają ośnieżone uliczki. Jednak Ryga to przede wszystkim miasto parków. Miejskich parków jest 15, w tym 7 leśnych i około 150 małych zieleńców. Również niemal w każdej dzielnicy można zobaczyć sporo terenów zielonych. Najpopularniejszy teren wypoczynku świątecznego to Mezaparks, czyli Park Leśny. Rozciąga się on na zachodnim brzegu Kisezers. Powierzchnię około 420 hektarów zajmuje w dużym stopniu las świerkowy. W Mezaparks znajduje się sporo eleganckich starych willi, ponieważ dawniej dzielnica była zamieszkiwana przez elitę miejską. Dzisiaj w obrębie parku znaleźć można sporo restauracji, kawiarni, estradę muzyczną, urządzenia sportowe i rekreacyjne oraz ogród botaniczny i igród zoologiczny. Wynajem samochodu Ryga i HAPPYCAR ułatwi Państwu zdecydowanie ułatwi Państwu podróż. Nie ma co czekać i już dziś spakować walizki. Po drodze mogą Państwo również ruszyć na podbój Estonii.