• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Heraklion Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 3 października
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Opinie o wynajmie samochodów - Heraklion Lotnisko

Klienci oceniają nas na 8.3/10 w 206 recenzjach

Heraklion Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Port lotniczy Heraklion oddalony jest od centrum miasta jedynie o 5 km i jest najruchliwszym lotniskiem na Krecie, oraz jednym z większych w całej Grecji. Z Polski do portu lotniczego w Heraklionie dostaniemy się z większości dużych miast, takich jak Warszawa, Katowice czy Poznań. Lotnisko funkcjonuje już od 1939 roku i rocznie obsługuje ok 4.8 miliona pasażerów. Na Krecie znajduje się również lotnisko w Chanii, którego połączenia być może będą Państwu bardziej odpowiadać.

Rent a car Heraklion

Przy lotnisku znajduje się postój taksówek oraz autobusy, które dowożą podróżnych do różnych kurortów w okolicach Heraklionu. Jedną z lepszych opcji jest wypożyczenie samochodu na lotnisku w Heraklionie. Wypożyczalnie samochodowe na lotnisku Heraklion, takie jak Avis czy Eurodollar są sprawdzone i oferują szeroki wybór aut. HAPPYCAR znajdzie i porówna dla Państwa oferty samochodów, na najkorzystniejszych warunkach, tak aby Państwa urlop był przyjemny i komfortowy.

Atrakcje Heraklionu

Praktycznym sposobem na zwiedzanie jest wynajęcie samochodu w Heraklionie, który znacznie się różni od innym miast na wyspie, gdyż jest bardziej rozbudowany i dużo większy. Katedra Agios Titos jest niezwykle ważną świątynią nie tylko w Heraklionie i na całej wyspie. Historia katedry jest bardzo burzliwa, gdyż każdy chciał dorzucić do niej swoje trzy grosze. Wybudowana została przez Bizantyjczyków, przebudowana przez Wenecjan, a później została tureckim meczetem. Warto udać się na przyjemny spacer po dawnym Porcie Weneckim, z którego widać wielką twierdzę Rocca del Mare, która obecnie jest centrum sztuki, lub przejść się po murach obronnych Heraklionu. Są niezwykle okazałe  i  widać z nich całe miasto. Największą jednak atrakcją w Heraklionie jest Muzeum Archeologiczne ze zbiorami sztuki minojskiej. Najciekawszym eksponatem w muzeum jest dysk z Fajstos, treść którego nie została odczytana i uważana jest za jedną w większych zagadek ludźkości. Piękna, precyzyjnie dopracowana biżuteria jest godna uwagi, tak samo jak i inne przedmioty po przodkach na Krecie. Miłośnicy historii powinni udać się również do Muzeum Historycznego, w którym znajdują się freski , rzeźby bizantyjskie oraz wczesnochrześcijańskie. Drugie piętro muzeum poświęcone jest kreteńskiej etnografii, a trzecie piętro skupia eksponaty kreteńskiej sztuki ludowej, czyli hafty, wyroby rzemiosła, itp. Ciekawostką jest, iż to właśnie w Heraklionie znajdują się najsłynniejsze domy mody i ślubnej i to właśnie tutaj sugeruje się przyszłym pannom młodym kupno sukni i ślubnych akcesoriów. Jak wspomniano wcześniej, Heraklion różni się od innych miast na wyspie, jest dużo bardziej rozrywkowy, w mieście jest tłoczno, a ilość kafejek i barów jest momentalnie przytłaczająca, jednakże taki urok Heraklionu. Jedyny w swoim rodzaju.

Wynajętym samochodem po okolicach Heraklionu

Jeżeli już zwiedzą Państwo całe miasto i mają jeszcze siły na kolejne atrakcje, to wypożyczenie samochodu w Heraklionie będzie odpowiednią decyzją. Niezależnie będą Państwo podróżować, bez ograniczeń czasowych i rozkładów jazdy transportu publicznego. Samodzielnie zaplanują Państwo swój dzień i w komfortowych warunkach będą podróżować po całej Krecie. Wypożyczalnie samochodowe w Heraklionie przez cały rok ułatwiają turystom zwiedzanie, stąd też profesjonalizm gwarantowany. Najczęściej odwiedzanym miejscem w okolicach Heraklionu są ruiny Pałacu w Knossos. Na jego odkrycie świat czekał przez setki lat. To właśnie tutaj siedzibę swoją mieli król Minos oraz mityczne postaci Ariadna i Dedal. Datuje się, że pałac został wybudowany ok 1400 lat przed naszą erą, a odkryty został dopiero pod koniec XIX wieku. Odwiedzając pałac w Knossos, warto zapoznać się wcześniej jeden z nasłynniejszych mitów o Minotaurze, człowieku z głową byka, zamkniętym w labiryncie przez króla Minosa. Pałac jest największą atrakcją nie tylko Heraklionu, ale i całej wyspy Krety. Zachywycą się nim nie tylko miłośniki historii, czy badacze, ale i zwykli turyści. To odkrycie sprzed naszej ery z pewnością jest alternatywą dla zwiedzających, w stosunku do słynnych Aten. Bardzo ciekawym zjawiskiem, które można zaobserwować na Krecie w okolicy jest plaża z różowym piaskiem. Choć wyspa Elafonisi leży tuż  obok Krety, warto zapoznać się z lokalną ofertą wycieczek, aby zobaczyć to wspaniałe miejsce.

Wakacje na Krecie, czy to w Heraklionie czy w innym mieście będą z pewnością niezapomnianą przygodą, dzięki greckiemu słońcu, pięknych plaż, zabytków i przyjaznej atmosferze. HAPPYCAR zaprasza do wynajęcia samochodu i podróżowania po Heraklionie i okolicach bez granic.