• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Boston wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tabela klimatu Boston

Sty.
max min
15
Lu.
max min -2°
11
Mar.
max min
17
Kw.
max 14° min
17
Maj.
max 21° min 11°
8
Cze.
max 24° min 14°
13
Lip.
max 31° min 19°
19
Sie.
max 29° min 19°
15
Wrz.
max 23° min 14°
14
Pa.
max 18° min 10°
9
Lis.
max 13° min
9
Gru.
max min -1°
16

Tygodniowa prognoza pogody Boston

Pogoda Boston dni

Poniedziałek 22-04-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 4° / 13°
Wtorek 23-04-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 4° / 15°
Środa 24-04-2024 Średnie opady deszczu 3° / 12°
Czwartek 25-04-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 0° / 13°
Piątek 26-04-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 4° / 14°
Sobota 27-04-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 5° / 16°
Niedziela 28-04-2024 Pochmurno 7° / 19°
Poniedziałek 29-04-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 11° / 20°
Wtorek 30-04-2024 Częściowe zachmurzenie 13° / 24°
Środa 01-05-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 15° / 25°
Czwartek 02-05-2024 Miejscowe opady deszczu w pobliżu 11° / 20°
Piątek 03-05-2024 Pochmurno 6° / 13°
Sobota 04-05-2024 Słonecznie/Bezchmurnie 5° / 15°

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Boston atrakcje i porady turystyczne

Boston wynajem samochodów. Każdy kto chce spędzić niezapomniane i udane wakacje, powinien wcześniej zaplanować wszystkie szczegóły podróży. Wynajmując samochód warto najpierw porównać wszystkie dostępne oferty a można tego szybko dokonać, dzięki HAPPYCAR. Nie ważne jak długą podróż chcą Państwo zaplanować, z wynajętym samochodem w Bostonie nie może się nie udać!

Informacje ogólne

Miasto położone jest w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, jest stolicą stanu Massachusetts. Boston to jedno z najstarszych (założone w 1630 roku) i pod względem kulturowym najważniejszych miast w USA. Boston jest czołowym ośrodkim gospodarczym i naukowym, szczególnie w dziedzinie finansów i zaawansowanych technologii. Znanym ośrodkiem znajdującym się w Bostonie jest Massachusetts Institute of Technology (MIT). MIT uznawane jest również za najbardziej prestiżową uczelnię techniczną w Stanach Zjednoczonych. Na przemieściu Bostonu, Cambridge, znajduje się najstarszy uniwersytet amerykański, Harvard University (zał.w 1636 roku). Swoją przygodę z miastem większość turystów rozpoczyna w porcie lotniczym w Bostonie, ma którym wypożyczalnie samochodowe służą pomocą i wraz z HAPPYCAR sprawią, że Państwa wyjazd będzie przyjemny i komfortowy.  

Kultura i turystyka w Bostonie

Boston to miasto o wielu przydomkach. Nazywane jest Amerykańskimi Atenami ze względu na rozwinięte życie kulturowe i naukowe. Nazywane także Kolebką Wolności, o czym dowiadujemy się czytając o znaczniu Bostonu podczas wojny o niepodległość (słynna herbatka bostońska). Boston jest też Miastem na Wzgórzu, nazwa wzięła się stąd, że jeden z pierwszych burmistrzów miasta chciał zbudować biblijne miasto na wzgórzu. Przydomek ten dotyczy równieź trzech wzniesień leżących w okolicach Bostonu. Interesującym określeniem jest „amerykańskie miasto spacerów”. Miano to jest odzwierciedleniem gęstej zabudowy miasta. Boston to jedno z miast, w którym narodziła się ciężka odmiana muzyki punk, a dość popularne jest tu także ska. Miasto ma swoje wielkie dni w kwietniu (dokładnie trzeci poniedziałek kwietnia), kiedy to na ulicach rozgrywa się maraton bostoński. W czerwcu odbywa się festiwal żeglarski Boston Dragon Boat Festival. W lipcu odbywa się tu festiwal Boston Harbor Fest, na którym mozna zobaczyć historyczny Boston prezentujący kolonialne i morskie dziedzictwo Amerykańskiej Rewolucji. Miasto w oczach turystów przypomina swoim charakterem europejskie metropolie, łaczy w sobie tradycje i nowoczesność. Oprócz drapaczy chmur i wielkomiejskiego klimatu, można znaleźć bardziej ustronne miejsca, jak np. Boston Common Park, zza drzew którego wyrastają szklane wieżowce. Do najważniejszych obiektów turystycznych zaliczyć można m.in. Christian Science Center, Prudencial Center, Coplay Square, Public Library i wiele, wiele innych. Liczne miejscowe muzea także stanowią atrakcje turystyczną. Ciekawostka jest, że w jednej z bostońskich dzielnic, Brooklinie urodził się prezydent Kennedy i jego rodzeństwo. Chcących dobrze zjeść i poczuć atmosferę Bostonu, zachęcic mogą ogródki restauracyjne w stylowej ulicy Newbury Street, wytwornej Boylston Street lub hałaśliwej Quincy Market. Miłośnikom sportu proponujemy wizytę w Fenway Park. Jest to stadion baseball’owy, na którym rozgrywane są mecze oraz organizowane są koncerty znanych artystów. Wszystkie z tych ulic są bardzo łatwo osiągalne za pomocą samochodu.

Zwiedzanie okolic Bostonu z wynajętym samochodem

Wypożyczenie samochodu w Bostonie jest świetnym rozwiązaniem, aby móć obejrzeć okoliczne zabytki i atrakcje takie jak skansen Plymouth Plantage czy półwysep Cape Cod. W takim wypadku podróż będzie nie tylko przyjemnością, ale pozostaną Państwo przez cały czas elastyczni i niezależni w stosunku do publicznych środków transportu. Największą atrakcją Bostonu jest New England Aquarium, które jest położone bezpośrednio nad morzem. Tu można podziwiać wszystko, co żyje w morzu, od pingwinów do lwów morskich, aż po meduzy. Szczególnie imponujący jest ogromny zbiornik ze słoną wodą, który jest bardzo dobrze widoczny z każdej strony. Wewnątrz zbiornika znajduje się sztuczna rafa koralowa, która jest domem dla setki różnych gatunków ryb. Wynajem samochodu w Bostonie sprawdzi się również, jeżeli chcą Państwo wyruszyć w trasę po amerykańskich drogach i dotrzeć to globalnej metropolii, czyli Nowego Jorku lub do stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonu, D.C. Będąc już w okolicach Waszyngtonu, warto zajechać również do Filadelfii, w której podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Wycieczka samochodem po wschodnim wybrzeżu z pewnością będzie udana, a dzięki HAPPYCAR komfortowa i łatwa! Przeżyjcie Państwo urlop w Bostonie, tak jak chcecie, już dziś porównajcie oferty samochodów i zarezerwujcie odpowiedni dla siebie.