Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Tallinn

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 102 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 5 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 15 sie 2020, 05:38 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Tallinn

Mały samochód

Mały samochód

Od 102 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 112 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 134 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Ta oferta została znaleziona 15 sie 2020, 05:38 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Tallinn

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Tallinn:

4.3 do 5 (211 oceny)

(4.6 do 5)
Polecam
Ocena wynajętego samochodu przez Szymon l.- 17 lip 2015, 15:02
(4.3 do 5)
Wszystko ok, poleciłem stronkę moim znajomym!
Ocena wynajętego samochodu przez Natalia D.- 17 lip 2015, 20:02
(5 do 5)
Szybki i prosty sposób rezerwacji
Ocena wynajętego samochodu przez Natalia H.- 18 lip 2015, 20:23
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wypożyczalnia samochodów Tallinn

Na stronie HAPPYCAR odnajdą Państwo wszystkie ważne informacje dotyczące wynajęcia samochodu w Tallinnie. Stolica Estonii oferuje wiele ciekawych atrakcji i możliwości na dłuższy wakacyjny urlop, czy też weekendowy wyjazd. Warto oczywiście nieco wcześniej zadbać o wszelkie szczegóły i zaplanować podróż z wyprzedzeniem, rezerwując chociażby samochód. Pojazd najlepiej odebrać z lotniska, gdzie będzie on tam wcześniej dla Państwa przygotowany.

Informacje ogólne

Tallinn jest stolicą Estonii i jej największym miastem. Położony jest nad Morzem Bałtyckim na południowym brzegu Zatoki Fińskiej. Dawniej Tallinn był znany pod nazwą Reval, a już w X wieku był silnym ośrodkiem gospodarczym. Obecnie w mieście żyje około 400 tysięcy mieszkańców. Mając do dyspozycji wynajęty samochód łatwo zwiedzić to fantastyczne miasto. Wcześniej za czasów sowieckich nie było to takie łatwe, ponieważ ulice nie były tak zadbane jak jest to teraz. Również pod wieloma innymi aspektami, miasto się zmieniło.

Atrakcje i zabytki

Większość obiektów sakralnych Estonii należy do parafii protestanckiej, lecz także spora część z nich to prawosławne cerkwie. Spowodowane jest to dużą mniejszością rosyjską zamieszkującą te terany. Na Wzgórzu Toompea można zobaczyć XIII i XIV-wieczne fortyfikacje oraz gotycką katedrę Najświętszej Maryi Panny. W jej wnętrzu znaleźć można nagrobki i epitafia, chociażby renesansowy nagrobek z 1585 roku Pontusa de la Gardie, będącego szwedzkim gubernatorem Estonii. Zaraz pod wzgórzem, na Starym Mieście znajdują się kościoły gotyckie: kościół św. Mikołaja z XIII wieku z potężną wieżą i dobudowanymi w późniejszym czasie kaplicami oraz kościół św. Michała wybudowany w XIII-XIV wieku. Później był kilkakrotnie przebudowywany i zamieniony na cerkiew prawosławną w 1716 roku. Kościół Świętego Ducha, w którym znajduje się późnogotycki, drewniany ołtarz. W Tallinnie znajduje się także sporo niesakralnych budowli, godnych odwiedzenia. Warto wymienić tu XIV-XV-wieczny ratusz gotycki z wieżą i zdobionymi dekoracyjnie rzeźbionymi ławami znajdującymi się w sali magistratu. Kolejny budynek to Dom Wielkiej Gildii z dwunawową salą posiadającą krzyżowe sklepienie jak i Dom Gildii św. Olafa. Koniecznie trzeba także zobaczyć pochodzące z tego samego okrsu mieszkalne domy gotyckie, np. „Trzy Siostry” czyli zespół trzech domów oraz Dom Bractwa Czarnogłowych. W Tallinie znaleźć można także budowle wczesnego neoklasycyzmu. Zaprojektowany przez Włocha Nicolo Michettiego, pałac Kadriorg, który był letnią rezydencją Piotra Wielkiego a obecnie jest muzeum sztuki. Kolejne pałace to pałac gubernatora, klasycystyczny pałac, także wiele budynków użyteczności publicznej, zabytkowe wille i kamienice czynszowe. W Tallinie można także znaleźć najdłużej funkcjonującą (bo aż od średniowiecza) aptekę w Europie. Mimo zniszczeń w trakcie II wojny światowej w Tallinnie, skrupulatnie zostały odbudowane obwarowania miejskie z bramami i basztami. W roku 1997 tallińskie stare miasto zostało wpisane na listę światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Wycieczka po Tallinnie

Po przeczytaniu powyższego tekstu nie ma wątpliwości, że Tallin to urocze i ciekawe miasto. Jest tu wiele do odkrycia i zwiedzania. Wynajem samochodu Tallinn daje doskonałą okazję i możliwość do zapoznania się ze wszystkimi możliwymi zabytkami i atrakcjami miasta. Tallin każdego roku uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych miast na świecie. Symbolami dynamicznego rozwoju Estonii są tallińskie wieżowce i futurystycznie zrekonstruowane budynki Kwartału Rotermanna. Dzielnice położone są zaledwie kilka minut od Starego Miasta. Szklano-staowe budynki, oprócz biur mieszczą także restauracje, wygodne hotele, centra konferencyjne, bary i sklepy światowych marek. Jak przystało na stolicę kraju, Tallinn oferuje szeroki wachlarz rozrywek i atrakcji. Miasto jest harmonijne i łączy różne światy, stare z nowym, wysoką kulturę z szaloną zabawą w klubach, tradycyjne smaki z kulinarnymi eksperymentami.