Wypożyczalnia Samochodów Gliwice

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Od 13 zł za dzień
Klasa kompaktowa

Tani przykład cenowy Klasa kompaktowa

przy 2 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 20 lis 2019, 07:54 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Gliwice

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 13 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2019, 07:54 .

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2019, 07:54 .

Mały samochód

Mały samochód

Od 13 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2019, 07:54 .

Ta oferta została znaleziona 20 lis 2019, 07:54 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 37 zł za dzień
przy 10 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 19 lis 2019, 12:53 .

Ta oferta została znaleziona 19 lis 2019, 12:53 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 42 zł za dzień
przy 2 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 18 lis 2019, 04:29 .

Ta oferta została znaleziona 18 lis 2019, 04:29 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Gliwice

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Gliwice:

4.4 do 5 (194 oceny)

(4 do 5)
Z początku nie byłam przekonana do wynajęcia samochodu na nasz urlop, ale znajoma poleciła mi happycar, no i nie żałuję. Happycar dało radę.
Ocena wynajętego samochodu przez Maria K.- 19 lip 2015, 13:53
(4.8 do 5)
Dobra sprawa z tym kuponem.
Ocena wynajętego samochodu przez Bas- 19 lip 2015, 23:59
(4.7 do 5)
Superowa stronka!!!
Ocena wynajętego samochodu przez Ksawery U.- 20 lip 2015, 00:39
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Gliwice

Jednym z najstarszych miast położonych na Górnym Śląsku są Gliwice wynajem samochodu z porównywarką ofert HAPPYCAR pozwala znaleźć atrakcyjną cenowo ofertę zarówno na samochody klasy mini, dość obszerne auta zaliczane do segmentu B, kompakty (także dostępne w wersjach kombi) oraz pojazdy klasy średniej. Ponadto w wielu wypożyczalniach można znaleźć przestronne vany. Wypożyczenie samochodu w Gliwicach pozwala na swobodne poruszanie się zarówno po samym mieście, jak również po Górnym Śląsku i całej południowej ścianie kraju. To świetny pomysł, zwłaszcza kiedy wybierając serwis HAPPYCAR, można liczyć na sięgające nawet do sześćdziesięciu procent oszczędności. W Gliwicach prężnie działają zarówno wypożyczalnie znane głównie na Śląsku, jak również światowi potentaci, w tym Avis, Argus, Rentalcars czy Holidasys Auto. Warto rozważyć odbiór samochodu na lotnisku w Katowicach, aby śmiało przedostać się do Gliwic. I choćby z tego powodu warto tu przyjechać pociągiem lub komfortowym autokarem, by na miejscu wybrać samochód w stu procentach spełniający oczekiwania. Każda wypożyczalnia samochodów w Gliwicach oferuje auta wielu klas, można liczyć na świetne wyposażenie i nienaganny stan techniczny. Najlepszą, nie tylko cenowo, ofertę dużo łatwiej znaleźć z HAPPYCAR.

Gliwice, czyli historia wielu wieków naznaczona przemysłem

Choć same Gliwice, podobnie jak inne miasta leżące w granicach aglomeracji, nie są uznawane za turystyczne eldorado, to jednak warto tu dotrzeć i na miejscu skorzystać z oferty, takiej jak wypożyczenie samochodu w Gliwicach. Miasto, którego początki sięgają XIII wieku – pierwsza wzmianka w dokumentach pochodzi z 1276 roku, powstało na przecięciu kilku ówczesnych szlaków handlowych – kupcy przejeżdżając przez Gliwice, przygotowywali się do dalszej podróży w kierunku Krakowa, Wrocławia oraz na Morawy i Węgry. Położenie geograficzne przez wieki było także swego rodzaju klątwą, gdyż miasto stosunkowo często leżało w granicach innych krajów. Władzę sprawowali tu Polacy, Czesi i Niemcy. Dziś miasto także jest prężnym ośrodkiem przemysłowym – najważniejsze zakłady przemysłowe to fabryka Opla, należąca od 2017 roku do francuskiego koncernu PSA (wcześniej General Motors), kopalnia Sośnica Gliwice oraz Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy, gdzie wytwarza się maszyny budowlane oraz czołgi. Oczywiście to nie wszystko, z czego dziś znane są Gliwice wynajem samochodu pozwala nie tylko swobodnie poruszać się po mieście, ale także umożliwia poznanie wielu ciekawych miejsc. Ze względu na liczne zakłady przemysłowe z tej oferty coraz chętniej korzystają menadżerowie, podróżujący tu w celach służbowych.

Zabytki i kultura

Jak przystało na miasto z zagmatwaną i wielowiekową historię, Gliwice to interesujące miejsce dla miłośników zabytków kultury, przemysłu i sakralnych. Do najbardziej znanych należą: Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła (wzniesiona w latach 1896-1900), gotycki kościół parafialny z przełomu XV i XVI w. pw. Wszystkich Świętych, zespół klasztorny reformatów (dziś redemptorystów) wzniesiony w XVII w., Zamek Piastowski z XVI w., klasycystyczny budynek ratusza z przełomu XVIII i XIX w., zespół zabudowań dawnej radiostacji z lat 1934-1936 i wiele innych. Należy dodać, że w mieście znajduje się wiele kamienic i budynków mieszkalnych, które wpisano do rejestru zabytków. Nie brakuje również fontann, rzeźb i innych interesujących obiektów. Pasjonaci archeologii mogą odwiedzić średniowieczne grodzisko w Łabędach lub osadę kultury łużyckiej, mieszczącą się przy ul. Starogliwickiej.

Współczesne miasto to prężny ośrodek kulturalny. Wypożyczalnia samochodów Gliwice umożliwia swobodne podróżowanie po wielu muzeach. Najważniejsze z nich to: Zamek Piastowski, Muzeum Techniki Sanitarnej, Muzeum Odlewnictwa Artystycznego, Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów Radiostacja Gliwice i Muzeum Geologii Złóż. Są oczywiście teatry (Teatr Miejski, Akademicki Teatr REMONT, Teatr STG czy Taeatr A) oraz liczne galerie sztuki. Miłośnicy jazzu mogą wybrać się festiwal Jazz w Ruinach, zaś osoby rozmiłowane w sztuce filmowej chętnie odwiedzają Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy – GOFFR, którego początki sięgają 2004 roku. Oczywiście atrakcji kulturalnych jest znacznie więcej.

Blisko południowej granicy

Wypożyczalnia samochodów w Gliwicach umożliwia świetny kontakt z miastami i miasteczkami położonymi na południowej mapie kraju. Z Gliwic w szybkim czasie można dotrzeć nie tylko do pozostałych miast aglomeracji, ale także do Rybnika, Jeleniej Góry, Karpacza, Wrocławia czy Wałbrzycha. Bliskość południowych granic z Czechami i Słowacją to kolejny atut. Komfortowo wyposażone auto z wypożyczalni to doskonały pomysł dla turystów podróżujących samodzielnie lub w większym gronie. Dzięki portalowi HAPPYCAR dużo prościej znaleźć optymalną ofertę. Planując podróż po południowej ścianie kraju, warto to wykorzystać i wypożyczyć samochód. Gliwice to dobra baza wypadowa dla wymagających i ciekawych świata i Polski turystów.