Wypożyczalnia Samochodów Czestochowa

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania, dostaniesz kupon zniżkowy w wysokości 40zł

Od 77 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 30 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 17 lis 2019, 07:08 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Częstochowa

Mały samochód

Mały samochód

Od 77 zł za dzień
przy 30 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 84 zł za dzień
przy 30 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 131 zł za dzień
przy 30 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Klasa wyższa

Klasa wyższa

Od 143 zł za dzień
przy 30 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Ta oferta została znaleziona 17 lis 2019, 07:08 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Częstochowa

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Częstochowa:

4.8 do 5 (194 oceny)

(5 do 5)
Dziękuję happycar za usługi, jestem zadowolona!
Ocena wynajętego samochodu przez Ania A.- 20 lip 2015, 03:01
(4.6 do 5)
Były jakieś chwilowe problemy ze stroną, więc zadzwoniłam na infolinię i tam mogłam także zarezerwować samochód.
Ocena wynajętego samochodu przez Emilia B.- 19 lip 2015, 17:11
(4.8 do 5)
Dla pani z serwisu daję 5.
Ocena wynajętego samochodu przez Mikołaj T.- 19 lip 2015, 15:07
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Czestochowa

Częstochowa to jedno z większych miast w Polsce. Położone jest w południowej części kraju, nad rzeką Wartą. Jest to stolica powiatu częstochowskiego, którą zamieszkuje około 230 tysięcy mieszkańców. Miasto słynie na całym świecie z Bazyliki Jasnogórskiej oraz Klasztoru Ojców Paulinów. W częstochowskiej świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, czczony i odwiedzany przez chrześcijan i pielgrzymów z całego świata.Powtarzana przez mieszkańców i pielgrzymów legenda mówi, że nazwa miasta powstała z połączenia dwóch słów, często i chowa. Pielgrzymi idący do Klasztoru kiedy wchodzili na wzgórza to widzieli świątynię, a kiedy schodzili w doliny, to chowała się ona za górami i lasami. Stąd też, według legendy wzięła się nazwa miasta – Częstochowa. 

Atrakcje Częstochowy, wynajem samochodu

Klasztor Jasnogórski, fortyfikacje i Cudowny Obraz to największa atrakcja turystyczna regionu. To tutaj każdego dnia przybywają tysiące gości, pielgrzymów i turystów z całego świata. Będąc w Częstochowie warto, choćby na chwilę wejść na Wzgórze Jasnogórskie i nawiedzić Cudowny Obraz.

Częstochowa ma też inne atrakcje, które warto zobaczyć. Są to między innymi Muzeum Zapałek, Park Miniatur, Aleje Najświętszej Maryi Panny oraz Rezerwat Archeologiczny.

Aby swobodnie odwiedzić wszystkie te miejsca warto wynająć samochód. Wypożyczalnia samochodów w Częstochowie ma do zaoferowania różne modele i rodzaje samochodów, dopasowane do potrzeb każdego klienta. Jeśli chcemy przemieszczać się w obrębie miasta to powinniśmy wybrać mniejszy, miejski samochód. Jeśli jednak będziemy chcieli pojechać gdzieś dalej, zobaczyć przepiękną Jurę Krakowsko-Częstochowską, to warto wypożyczyć większy, wygodny i komfortowy samochód. Jeśli skorzystają Państwo z porównywarki cen wynajmu samochodów, które mają w swojej bazie oferty takich firm jak Auto Europe, Hertz, RentalCars będą Państwo mogli wybrać najlepszą i najkorzystniejszą ofertę spośród wielu, które zostaną dopasowane do Państwa wymagań. Wbrew pozorom wypożyczenie samochodu w Częstochowie nie kosztuje zbyt wiele a daje poczucie niezależności i mobilności.

Zwiedzanie Częstochowy wynajętym samochodem

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Częstochowie jest wzgórze Jasnogórskie. To na nim wznosi się Klasztor Ojców Paulinów, który otoczony jest fortyfikacjami i murami obronnymi. Obecnie są one ozdobą ale wiele wieków temu ich zadaniem była ochrona Klasztoru przed najeźdźcami.

Największa i najtragiczniejsza obrona Jasnej Góry miała miejsce w 1655 roku, podczas Potopu Szwedzkiego. Obce wojska napierały na Jasną Górę od 8 listopada aż do Bożego Narodzenia. Po kolejnej nieudanej próbie zdobycia Klasztoru Szwedzi poddali się i opuścili Częstochowę. To zwycięstwo przypisuje się wstawiennictwu i opiece Matki Boskiej, która od 1656 roku nosi tytuł Matki Boskiej Królowej Polski.

Wzgórze Jasnogórskie to nie tylko Klasztor i Cudowny Obraz. To również fortyfikacje, zabudowania i muzea, które udostępnione są zwiedzającym. Obok Klasztoru znajduje się również Dom Pielgrzyma, gdzie można wynająć pokój.

W Częstochowej wynajem samochodu pozwoli na wizytę w Muzeum Zapałek. Jest to unikat w skali europejskiej. Można tam zobaczyć w pełni sprawną, pracującą linię technologiczną do produkcji zapałek z lat 30-tych XX wieku. Muzeum znajduje się na terenie pracującego zakładu i połączone jest z fabrycznymi zabudowaniami z XIX wieku. Wizyta w tym miejscu to podróż w czasie.

Wypożyczenie samochodu w Częstochowie pozwoli również na odwiedzenie Parku Miniatur Złota Góra. Można w nim zobaczyć miniatury budowli sakralnych z całego świata. Znajduję się tam również strefa zabaw dla najmłodszych.

Jeśli ktoś przebywa w Częstochowie w celach biznesowych, na szkoleniu lub po prostu wypoczywa, to nie może pominąć Jury Krakowsko-Częstochowskiej wraz z jej atrakcjami. To przede wszystkim piękne wapienne skały, skałki do wspinania się oraz ruiny zamków (np. Ogrodzieniec i Olkusz), które tworzą tzw. Szlak Orlich Gniazd. Wyżyna Częstochowska to również liczne ścieżki i trasy rowerowe oraz piękne i widokowe szlaki turystyczne. Jeśli będą Państwo w Częstochowie wynajem samochodu umożliwi wizytę z Złotym Potoku, krainie pstrąga oraz pozwoli na wypad nieco dalej. Kilkadziesiąt kilometrów od miasta znajduje się Kraków. A tego miasta przedstawiać nie trzeba. Lotnisko, Wawel, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wisła, potężny ośrodek akademicki i naukowy, to tylko niektóre z „atrakcji” Krakowa.

Jeśli ktoś podczas zwiedzania zgłodnieje, to może wyruszyć Szlakiem Kulinarnym „Śląskie Smaki”. To 29 obiektów gastronomicznych, które są kolebką kuchni regionalnych i zostały dokładnie sprawdzone. Szlak ten otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako Najlepszy Produkt Turystyczny Polski. Restauracje o których mowa znajdują się w różnych miastach województwa śląskiego, od Częstochowy począwszy, a na Jeleśni w Beskidzie Żywieckim skończywszy.

Wypożyczenie samochodu w Częstochowie pozwoli również na wizytę w muzeum – obozie Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To miejsce na mapie świata, gdzie swoje życie zakończyły miliony istnień ludzkich, zamordowanych przez nazistów podczas drugiej wojny światowej. Znajdują się tam wstrząsające ekspozycje, które dają do myślenia.

Na koniec, w drodze powrotnej można również odwiedzić park i zamek w Pszczynie. Piękne, ukryte wśród drzew alejki, stawy i strumyki, odnowiony zamek i zagroda żubrów sprawią, że nie będziecie Państwo chcieli wyjeżdżać z Pszczyny.

Wypożyczalnia samochodów w Częstochowie to idealne rozwiązanie dla osób, które mają chwilę wolnego czasu i chcą zwiedzić Śląsk. To niezależność, mobilność, oszczędność czasu i możliwość pojechania tam gdzie się chce i kiedy się chce. Dzięki porównywarce cen wynajmu samochodów jest to usługa atrakcyjna cenowo i dostępna dla każdego. Jeśli są Państwo w Częstochowie i mają kilka godzin wolnego czasu to proszę wypożyczyć samochód i przekonać się na własne oczy jaki Śląsk jest piękny.