Wypożyczalnia Samochodów Rumunia

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Rumunia

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Rumunia:

4.9 do 5 (204 oceny)

(4.8 do 5)
Ostatnio wypożyczyłem autko przez happycar, super stan, mało kilometrów na liczniku, także wszystko w porządku.
Ocena wynajętego samochodu przez Tomasz J.- 19 lip 2015, 09:32
(4.4 do 5)
Lubię to!
Ocena wynajętego samochodu przez Emila H.- 20 lip 2015, 04:13
(4 do 5)
Urlopowicz dziękuje!
Ocena wynajętego samochodu przez Kacper R.- 21 lip 2015, 05:21
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Rumunia

Tanie wynajęcie samochodu Rumunia

Rumunia to kraj mitów i legend. Ciekawym sposobem na spędzenie urlopu jest podążanie śladem różnych widziadeł czy wampirów. Szczególnie znanym, rzekomym wampirem zamieszkującym Transylwanię był Drakula. Aby podróż była komfortowa warto wcześniej zadbać o wszelkie szczegóły i zarezerwować samochód na portalu HAPPYCAR. Czy to rodzinny samochód na urlop z najbliższymi, czy luksusowe auto na wycieczkę we dwoje.

Informacje, wynajem samochodu Rumunia

Rumunia położona jest w południowo-wschodniej części Europy. Posiada dostęp do Morza Czarnego, a na granicę z Bułgarią wyznacza Dunaj, Rumuni graniczy z krajami Węgry. Największe miasto Rumuni to Bukareszt, który jest jednocześnie stolicą tegoż państwa. Ze względu iż znaczne odcinki granicy Rumuńskiej są wyznaczane przez rzeki, często meandrujące i z powodu iż delta Dunaju stale się powiększa, granice Rumuni w ostatnich latach nieco się powiększyły. Dominującą formę krajobrazu w środkowej Rumuni stanowią Karpaty. Z powodu iż góry są wyznaczane przez dość sporą wysokość, posiadają one cechy rzeźby wysokogórskiej, jak np. niewielkie kotły polodowcowe, polodowcowe jeziora górskie czy ściany skalne. W Rumuńskich Karpatach znajduje się geologiczna ciekawostka, mianowicie góra zbudowana z soli, znajdująca się w miejscowości Slănic. Z tego powodu utworzono tu uzdrowisko, które wykorzystuje miejscową solankę. Największym portem lotniczym w Rumunii jest lotnisko Bukareszt Otopeni, obsługujące 3 miliony pasażerów rocznie.

Atrakcje i zabytki Rumunii, wynajętym samochodem

Mimo iż Rumunia pod względem turystycznym nie ustępuje miejsca innym krajom Europejskim, to nadal nie jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Rumunia oferuje jednak wszystko, czego potrzebuje przeciętny turysta. Morze Czarne, piękne górskie szczyty, wspaniałe zabytki i skarby natury. Jednym z niezwykłych miejsc Rumunii jest wioska Sapanta położona na samej północy kraju, przy granicy z Ukrainą. Znajduje się unikalny w skali świata Wesoły Cmentarz. Jest on bowiem złożony z bardzo kolorowych, drewnianych nagrobków, na których znajdują się wyrzeźbione i pomalowane obrazki sugerujące kim był pochowany lub w jaki sposób zmarł. Na epitafiach znajdują się także żartobliwe historie z życia zmarłego zapisane w pierwszej osobie, tak jakby to zmarły opowiadał o sobie. Najlepszym przykładem rumuńskiej tradycji, kultury i folkloru jest region Maramuresz, położony w północnej części Rumunii. Charakterystycznymi budowlami dla tego regionu są drewniane cerkwie. Obowiązkowe elementy to kolejka Viseu de Sus, piękne góry i szlak na Pietrosul w rodniańskich górach. Warto udać się kolejno do miasta Sybin, położonego w Transylwanii. Historia miasta sięga aż XII wieku, co można wyraźnie poczuć chodząc po tutejszych ulicach. W roku 2007 miasto to, było europejską stolicą kultury, a z roku na rok turystów przyciąga do miasta wspaniała oferta kulturalna i wiele imprez. Nieopodal znajduje się najwyższy szczyt Rumunii, Moldoveanu. Inne miasto, które warto odwiedzić w Transylwanii to Sighisoara. To właśnie w tym mieście urodził się legendarny Wład Palownik, znany bardziej jako hrabia Drakula. Do dnia dzisiejszego przetrwały tu kilkunastowieczne ulice i fortyfikacje, tworzące filmową scenerię. Sighisoara jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie Wschodniej.

Wycieczka po Rumunii wynajętym samochodem

Mając do dyspozycji samochód koniecznie trzeba udać się na wycieczkę szosą Transfogaraską. Przejażdżka tą trasą zapiera dech w piersiach, ponieważ widoki są cudowne. Ze względu na liczne zakręty, na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Niezapomniane przeżycia i widoki dostarczy także przejażdżka inną transylwańską trasą – Transalpiną. To najwyżej położona droga Rumunii, przecinająca Góry Parang. Przebiega z miejscowości Sebes do Novaci. Chcąc odbyć trasę zimą należy wcześniej sprawdzić jej przejezdność, ponieważ po opadach śniegu przełęcze mogą być zasypane. Wynajem samochodu w Rumunii daje wiele możliwości na odbycie fascynującej przygody. Swoją podróż mogą Państwo rozpocząć odbierając wcześniej zarezerwowany samochód z lotniska w Bukareszcie. Można wtedy od razu udać się na odkrywanie stolicy Rumuni, która oferuje mnogość zabytków i atrakcji turystycznych. Czy to rodzinne wakacje, czy wyjazd ze znajomymi, HAPPYCAR dobierze dla Państwa idealną ofertę na wynajem samochodu w Rumunii. Nie ma co zwlekać i już dziś przygotować się na niezwykłą podróż!