Wypożyczalnia Samochodów Maroko

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Maroko

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Maroko:

4.4 do 5 (194 oceny)

(4.5 do 5)
Czytelna strona internetowa, a ponadto otrzymałam schludny i czysty samochód, co sprawiło, że podróż była komfortowa :-)
Ocena wynajętego samochodu przez Iza F.- 22 lip 2015, 15:50
(4.9 do 5)
Przy następnej okzji też wynajmę auto przez happycar.
Ocena wynajętego samochodu przez Franciszek H.- 22 lip 2015, 19:00
(4.5 do 5)
Zadowolony!
Ocena wynajętego samochodu przez Tadeusz W.- 22 lip 2015, 04:23
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Maroko

Tanie wynajęcie samochodu Maroko

Maroko należy i znajduje się w regionie Maghtebu, czyli arabskiego regionu w północno-zachodniej części Afryki. Jej stolica to Rabat. W części północnej państwo ma dostęp do Morza Śródziemnego, a od zachodu do Oceanu Atlantyckiego. Bardzo długa linia brzegowa, góry Atlas, których najwyższy szczyt Toubkal sięga aż 4167 m n.p.m., wiele malowniczych miast i hipnotyzująca kultura to czynniki, które czynią Maroko idealnym celem podróży. Aby odbyć ją komfortowo i według własnego tempa polecamy Państwu wynajem samochodu w jednej z wielu wypożyczalni znajdujących się w Maroku. Wyszukiwarka i porównywarka cenowa HAPPYCAR pomoże Państwu w wyborze najlepszego samochodu na wyprawę przez ten kraj.

Atrakcje, wynajem samochodu Maroko

Mimo iż stolicą jest Rabat, wielu z podróżnych rozpoczyna swoją podróż na lotnisku Fez. Wypożyczalnia na lotnisku Fez zapewnia Państwu łatwy sposób wypożyczonym samochodem, rozpoczęcia swojej podróży przed Maroko. Około 20 km od centrum znajduje się miasto Fez, w którym warto rozpocząć swoją podróż. To właśnie tam znajduje się wzniesiony w IX w. p.n.e. Meczet Al-Karawijjin. Mimo, że jest budynkiem świątynnym uznawany jest on za najstarszy uniwersytet na świecie, a to za sprawą tego iż nauczano tu Koranu,filozofii i logiki. Popularnym celem w pobliżu jest również Rabat, stolica Maroka. Miasto założone zostało już w XII wieku naszej ery. Warto zobaczyć tu pozostałości budowli rzymskich takich jak Cytadela, kompleks ruin Szalla, meczet grobowy, czy Mauzoleum Muhammada V wraz Mauzoleum i Wieżą Hassana. Znajduje się tu także wiele historycznych medresów, czyli szkół muzułmańskich, w których nauczano języka arabskiego i Koranu. Około 60 km za Rabatem znajduje się znane za sprawą filmu o tej samej nazwie, miasto Casablanca. Jest ono obecnie marokańskim miastem, a także najbardziej znaczącym w całej Afryce centrum finansowym. Jedną ze znanych architektonicznych atrakcji jest największy w Maroku, i 13sty największy na świecie meczet – Meczet Hassana II.

Zwiedzanie Maroko wynajętym samochodem

Jeśli Państwa urlop jest wystarczająco długi, polecamy wybrać się dalej na południe. Oczywiście najkorzystniej zrobić to za pomocą wynajętego w Maroku samochodu. W przypadku dłuższego urlopu wycieczka do Marrakeszu opłaca się szczególnie. To leżące już w górach Atlas miasto zamieszkuje ponad milion ludzi. Polecamy przede wszystkim odwiedzić tutejszą medyną, czyli starą arabską dzielnicę z bazarami, placami i meczetem. Medyna w Marrakeszu od ponad 30 lat figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a więc warto ją odwiedzić. Kierując się dalej na południowy-zachód dotrą Państwo do najbardziej znanego marokańskiego kurortu wypoczynkowego czyli Agadiru. To tu znajduje się największe skupisko luksusowych hoteli i restauracji w Maroku. Leżące na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego miasto posiada piękne plaże, pola golfowe i wiele innych turystycznych atrakcji. Warto wybrać się stąd na wycieczkę na pustynię, czy mini-rejs jachtem. Warunki pogodowe są tu idealne przez cały rok, dlatego jego pora nie powinna Państwa ograniczać co do podróży i wypożyczenia samochodu w Maroko. Jeśli nią pasują Państwu połączenia samolotowe na marokańskie lotniska, można się tu dostać także za pomocą promu czy statku! Wystartować można z Gibraltaru, Sete we Francji, czy włoskiej Genui. Największym miastem znajdującym się w pobliżu marokańskiego portu przyjmującego połączenia z tych miast Tanger. Swoją wizytę w mieście warto rozpocząć od wizyty w pałacu Dar al-Makhzen. Następnie mogą Państwo udać się do wyjątkowych ogrodów Mendubia. Wieczorową porą warto odwiedzić doskonale prezentującą się tangierską ścianę, będącą pamiątką po starożytnej erze. Poprzez fakt iż miasto w ostatnich latach rozwijało się w zaskakującym tempie, na próżno niestety szukać tu malowniczych plaż, aczkolwiek dzięki wynajętemu w Maroko samochodowi z łatwością można udać się poza Tanger i wypocząć na jednej ze śródziemnomorskich plaż. Poza odwiedzaniem miast i plaż, miłośnicy aktywnego spędzania czasu powinni odwiedzić Góry Atlas. Dla tych najbardziej wytrwałych organizowane są profesjonalne wyprawy, na wspomniany, najwyższy szczyt Toubkal.

Każde z ciekawych miast Maroka położone jest w różnych częściach tego stosunkowo dużego kraju. Aby sprawnie i komfortowo odbyć swoją podróż warto sprawdzić ofertę HAPPYCAR i wynająć samochód w Maroko już dziś!