Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Kadyks

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Od 38 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 6 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 09 lip 2017, 07:22 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Kadyks

Mały samochód

Mały samochód

Od 38 zł za dzień
przy 6 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 07:22 .

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 07:22 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 58 zł za dzień
przy 6 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 07:22 .

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 07:22 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 90 zł za dzień
przy 7 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 12:06 .

Ta oferta została znaleziona 09 lip 2017, 12:06 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Kadyks

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Kadyks:

4.6 do 5 (69 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Kadyks

Prowincja Kadyks to miejsce, w którym spotyka się Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim a Europa z Afryką oraz Ameryką. Dodatkowo jest to chyba najweselszy region Hiszpanii, a to za sprawą wyjątkowo przyjaznych i radosnych mieszkańców. Miasto Kadyks tak samo jak jego prowincja na przestrzeni wieków było pod wpływem wielu kultur. Jednakże w samym mieście można odnaleźć nieliczne ślady starożytności i średniowiecza. Wynajem samochodów Kadyks na pewno to ułatwi.

Informacje ogólne

Kadyks jest najstarszym miastem w tej części Europy. Swoją historią sięga do około 1100 roku p.n.e., gdy swoją rybacką osadę (wtedy Gadir) założyli tu Fenicjanie. Choć można znaleźć także odkrycia archeologiczne datowane na okres starszy o 2000 lat. Aglomeracja położona na smukłym półwyspie stała sie jednym z najważniejszych ośrodków handlowych dla kolejnych cywilizacji: Kartagińczyków, Rzymian, Wizygotów i Arabów. Z Kadyksu wyruszyła także druga ekspedycja Kolumba do Ameryki. Przez następne stulecia utrzymywało swój kolonialny charakter dzięki pozycji centrum handlowego z Nowym Światem.

Atrakcje i zabytki Kadyksu

Przez zniszczenia spowodowane angielskimi oddzialami hr. Essexa, w mieście nie ma prawie zabytków pochodzących ze średniowiecza czy starożytności. Jednakże zwiedzanie starej części Kadyksu można rozpocząć przekraczając bramę Puerta de la Tierra i pozostałości po murach, stanowiących niegdyś jedyną możliwość dostania się do miasta z lądu. Dla obcych próbujących dostać się od strony morza zadanie to było jeszcze trudniejsze, ponieważ dostępu do miasta broniły elementy fortyfikacji takie jak Castillo de San Sebastian i Castillo de Santa Catalina. Kadyks jest symbolem uwieńczonego sukcesem oporu przeciwko potęgom, kóre chciały zostać jego  właścicielami (Anglicy i Francuzi). Pomiędzy wspomnianymi dwoma zamkami znajduje się plaża La Caleta, która niejednokrotnie służyła za plan zdjęciowy do filmów. Najbardziej rozpoznawalną budowlą Kadyksu jest katedra Catedral de Santa Cruz, nazywana przez mieszkańców nową, Catedral Nueva. Zbudowana na  początku XVIII wieku na miejscu starej gotyckiej katedry. Położona jest nieopodal oceanu i przyciąga uwagę swoja kopułą w złotym kolorze płatkami azulejos. Katedra jest mieszanką różnych stylów architektonicznych: rokoko, baroku i neoklasycyzmu. Przed nią znajduje się duży plac, idealne miejsce na punkt spotkania i rozpoczęcia zwiedzania miasta. Historyczna część miasta to dzielnice z wyjątkowo ciasną zabudową i wąskimi gwarnymi uliczkami. Dodatkowym urokiem są małe placyki. Najstarsza i najładniejsza dzielnica to Barrio del Pópulo położona tuż przy ruinach teatru rzymskiego i Catedral Nueva. Oryginalną formą zwiedzania może okazać się wizyta w wieży Torre Tavira, gdzie znajduje się urządzenie Camara Oscura. Dzieki temu turyści mogą się przyjrzeć zabudowaniom miejskim ze sporej odległości. Wyjątkowo piękny jest także skwer Plaza de San Juan de Dios znajdujący się obok urzędu miasta. Barrio de Santa Maria to dzielnica uchodząca za stolicę śpiewu flamenco, który wykonywany jest także z balkonów na fasadach domów. Nowa część miasta to idealne miejsce na wypoczynek. Znajduje się tu bowiem jedna z najwspanialszych plaż miejskich na świecie, Playa de la Victoria, posiadająca delikatny złocisty piasek i ciągnie się przez około 3 kilometry.

Okolice Kadyksu

Wynajem samochodu w Kadyksie oferuje spore możliwości na podróż po prowincji. W zatoce Bahía de Cádiz znajduje się miasto El Puerto de Santa María. Wśród zabytkowych budowli miasta wyróżnić można XV-wieczny gotycki kościół Iglesia Mayor Prioral oraz almohadzki zamek Castillo de San Marcos. Ostatnie miasto znajdujące sie na wybrzeżu atlantyckim jest Sanlúcar de Barrameda. Właśnie stąd wypłynęła trzecia wyprawa Krzysztofa Kolumba oraz tu rozpoczął sie rejs Ferdynanda Magellana dookoła świata. Miasto słynie także z produkcji aromatycznego wina Manzanilla. W przeciwna strone do wybrzeża dotrzeć można do Jerez de la Frontera. Miasto jest niekwestionowaną stolicą wina sherry i andaluzyjskiej brandy. Również uważane za jedno z najważniejszych miejsc na mapie flamenco. Będąc w Kadyksie warto rozważyć wycieczkę do Sewilli, w której funkcjonuje port lotniczy, dzięki któremu bez problemu dostaniemy się w inne miejsca Hiszpanii.