Wypożyczalnia Samochodów Kadyks

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Od 87 zł za dzień
Mały samochód

Tani przykład cenowy Mały samochód

przy 5 dniach trwania wynajmu .

Przykład znaleziony: 20 sie 2020, 10:08 godz. Przy innej długości wynajmu ceny mogą się różniać od przykładu.

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Korzystny wynajem samochodów w Kadyks

Mały samochód

Mały samochód

Od 87 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Klasa kompaktowa

Klasa kompaktowa

Od 104 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Klasa średnia

Klasa średnia

Od 141 zł za dzień
przy 5 dniach trwania wynajmu

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Ta oferta została znaleziona 20 sie 2020, 10:08 .

Ocena: wypożczalnia samochodów w Kadyks

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Kadyks:

4.3 do 5 (208 oceny)

(4.4 do 5)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Ocena wynajętego samochodu przez Zygmunt U.- 17 lip 2015, 16:41
(4.1 do 5)
Zamówiłam samochód dla mojego męża na wycieczkę-niespodziankę z jego znajomymi i wszystko się udało.
Ocena wynajętego samochodu przez ania F.- 19 lip 2015, 06:28
(4.7 do 5)
Dobre oferty dla każdego.
Ocena wynajętego samochodu przez Tamara W.- 20 lip 2015, 19:37
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Kadyks

Prowincja Kadyks to miejsce, w którym spotyka się Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim a Europa z Afryką oraz Ameryką. Dodatkowo jest to chyba najweselszy region Hiszpanii, a to za sprawą wyjątkowo przyjaznych i radosnych mieszkańców. Miasto Kadyks tak samo jak jego prowincja na przestrzeni wieków było pod wpływem wielu kultur. Jednakże w samym mieście i okolicach można zobaczyć wiele atrakcji, w tym nieliczne ślady starożytności i średniowiecza. Wynajem samochodów w Kadyks na pewno to ułatwi.

Informacje ogólne

Kadyks jest najstarszym miastem w tej części Europy. Swoją historią sięga do około 1100 roku p.n.e., gdy swoją rybacką osadę (wtedy Gadir) założyli tu Fenicjanie. Choć można znaleźć także odkrycia archeologiczne datowane na okres starszy o 2000 lat. Aglomeracja położona na smukłym półwyspie stała się jednym z najważniejszych ośrodków handlowych dla kolejnych cywilizacji: Kartagińczyków, Rzymian, Wizygotów i Arabów. Z Kadyksu wyruszyła także druga ekspedycja Kolumba do Ameryki. Przez następne stulecia utrzymywało swój kolonialny charakter dzięki pozycji centrum handlowego z Nowym Światem.

Atrakcje i zabytki Kadyksu, wynajem samochodu

Przez zniszczenia spowodowane angielskimi oddziałami hr. Essexa, w mieście nie ma prawie zabytków pochodzących ze średniowiecza czy starożytności. Jednakże zwiedzanie starej części Kadyksu można rozpocząć przekraczając bramę Puerta de la Tierra i pozostałości po murach, stanowiących niegdyś jedyną możliwość dostania się do miasta z lądu. Dla obcych próbujących dostać się od strony morza zadanie to było jeszcze trudniejsze, ponieważ dostępu do miasta broniły elementy fortyfikacji takie jak Castillo de San Sebastian i Castillo de Santa Catalina. Kadyks jest symbolem uwieńczonego sukcesem oporu przeciwko potęgom, które chciały zostać jego właścicielami (Anglicy i Francuzi). Pomiędzy wspomnianymi dwoma zamkami znajduje się plaża La Caleta, która niejednokrotnie służyła za plan zdjęciowy do filmów. Najbardziej rozpoznawalną budowlą Kadyksu jest katedra Catedral de Santa Cruz, nazywana przez mieszkańców nową, Catedral Nueva. Zbudowana na początku XVIII wieku na miejscu starej gotyckiej katedry. Położona jest nieopodal oceanu i przyciąga uwagę swoja kopułą w złotym kolorze oraz charakterystycznymi płytkami azulejos. Katedra jest mieszanką różnych stylów architektonicznych: rokoko, baroku i neoklasycyzmu. Przed nią znajduje się duży plac, idealne miejsce na punkt spotkania i rozpoczęcia zwiedzania miasta. Historyczna część miasta to dzielnice z wyjątkowo ciasną zabudową i wąskimi gwarnymi uliczkami. Dodatkowym urokiem są małe placyki. Najstarsza i najładniejsza dzielnica to Barrio del Pópulo położona tuż przy ruinach teatru rzymskiego i Catedral Nueva. Oryginalną formą zwiedzania może okazać się wizyta na wieży Torre Tavira, gdzie znajduje się także historyczne urządzenie Camara Oscura. Będący na wieży turyści mogą się przyjrzeć zabudowaniom miejskim ze sporej odległości. Wyjątkowo piękny jest także skwer Plaza de San Juan de Dios znajdujący się obok urzędu miasta. Barrio de Santa Maria to dzielnica uchodząca za stolicę śpiewu flamenco, który wykonywany jest także z balkonów na fasadach domów. Nowa część miasta to idealne miejsce na wypoczynek. Znajduje się tu bowiem jedna z najwspanialszych plaż miejskich na świecie - Playa de la Victoria. Charakteryzuje się ona występowaniem delikatnego, złocistego piasku i ciągnie się na długość około 3 kilometrów.

Okolice Kadyksu wynajętym samochodem

Wynajem samochodu w Kadyksie oferuje spore możliwości na podróż po prowincji. W zatoce Bahía de Cádiz znajduje się miasto El Puerto de Santa María. Wśród zabytkowych budowli miasta wyróżnić można XV-wieczny gotycki kościół Iglesia Mayor Prioral oraz almohadzki zamek Castillo de San Marcos. Ostatnie miasto znajdujące się na wybrzeżu atlantyckim to Sanlúcar de Barrameda. Właśnie stąd wypłynęła trzecia wyprawa Krzysztofa Kolumba, a także rozpoczął się tu rejs Ferdynanda Magellana dookoła świata. Miasto słynie także z produkcji aromatycznego wina Manzanilla. W przeciwną stronę do wybrzeża dotrzeć można do Jerez de la Frontera. Miasto jest niekwestionowaną stolicą wina sherry i andaluzyjskiej brandy. Jest uważane również za jedno z najważniejszych miejsc na mapie flamenco. Będąc w Kadyksie warto rozważyć wycieczkę do Sewilli, w której funkcjonuje port lotniczy, dzięki któremu bez problemu dostaniemy się w inne miejsca Hiszpanii.