EUR (€) (PL)
 • Nederlands
 • Deutsch
 • Español
 • Polski
 • Deutsch (CH)
 • Français
 • English (US)
 • Italiano
  • Opnie klientów 8.3 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
2 lutego 2024

Przewodnik po tym, co należy sprawdzić podczas odbioru i zwrotu samochodu

Aby zapewnić płynne i bezproblemowe doświadczenie podczas odbioru i zwrotu wynajętego samochodu, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Wynajem samochodu to zazwyczaj szybki proces, jednak zanim wyruszą Państwo w drogę, należy podjąć pewne kroki. Jeśli będą Państwo ich przestrzegać, istnieje duża szansa, że unikną Państwo jakichkolwiek reklamacji.

Przewodnik po tym, co należy sprawdzić podczas odbioru i zwrotu samochodu

Podczas odbioru wypożyczonego samochodu

 1. Proszę być punktualnym:
  Proszę być punktualnym! Zarezerwowany czas odbioru jest dokładnym wskazaniem, a nie oknem czasowym. Jeśli lecą Państwo do miejsca docelowego, proszę rozważyć podanie numeru lotu podczas rezerwacji. Pomoże to wypożyczalni przygotować się na ewentualne opóźnienia lotu. Jeśli napotkają Państwo opóźnienia, należy skontaktować się z wypożyczalnią (jej numer telefonu zazwyczaj znajduje się na voucherze wynajmu), aby ją o tym poinformować. Większość wypożyczalni oferuje okres karencji wynoszący 30-60 minut w przypadku spóźnień.

 2. Dokumenty:
  Zanim jeszcze dotrą Państwo do biura wynajmu, proszę upewnić się, że jako zarezerwowany główny kierowca mają Państwo przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, w tym:
  - Państwa dowód osobisty lub paszport
  - Prawo jazdy (międzynarodowe zezwolenie, jeśli dotyczy)
  - Państwa kartę kredytową do wpłaty depozytu (może być wymagany kod PIN / brak kart debetowych, elektronicznych lub przedpłaconych kart kredytowych)
  - Państwa voucher na wynajem

 3. Proszę zapoznać się z umową wynajmu:
  Proszę dokładnie zapoznać się z umową wynajmu, zaczynając od podstawowych informacji, takich jak okres wynajmu, a kończąc na ograniczeniach przebiegu, polityce paliwowej i wszelkich dodatkowych usługach.

 4. Ochrona ubezpieczeniowa:
  Należy przejrzeć aktualną polisę ubezpieczeniową, aby ocenić, czy zapewnia ona wystarczającą ochronę dla wynajmowanego pojazdu. Jeśli istniejąca ochrona ubezpieczeniowa jest niezadowalająca, mogą Państwo rozważyć zakup ubezpieczenia od wypożyczalni, ale tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Jeśli nie zamierzają Państwo kupować produktu ubezpieczeniowego, należy upewnić się, że nie został on dodany do umowy bez Państwa wiedzy.

  Prosimy pamiętać, że w przypadku rezerwacji dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych z pokrywaniem udziałem własnym za pośrednictwem HAPPYCAR, mogą one nie być wyświetlane w umowie najmu.

 5. Kontrola samochodu:
  Przed opuszczeniem wypożyczalni proszę dokładnie sprawdzić wynajęty samochód pod kątem istniejących wcześniej uszkodzeń lub zadrapań. Proszę pamiętać o udokumentowaniu wszelkich uszkodzeń poprzez odnotowanie ich przez dostawcę w umowie najmu lub zrobienie zdjęć jako dowodu. Zgłoszenie tych wątpliwości personelowi wypożyczalni pomoże zapobiec potencjalnym nieporozumieniom pod koniec okresu wynajmu.

Podczas zwrotu wypożyczonego samochodu

 1. Proszę być punktualnym (ponownie):
  Proszę dwukrotnie sprawdzić prawidłową lokalizację i godzinę zwrotu. Proszę pamiętać, że wszelkie opóźnienia mogą skutkować dodatkowymi kosztami za dodatkowy dzień. W przypadku zwrotu poza godzinami otwarcia, proszę upewnić się, że zostali Państwo wcześniej poinformowani o prawidłowej procedurze zwrotu samochodu.

 2. Poziom paliwa:
  Aby uniknąć dodatkowych opłat za tankowanie, należy upewnić się, że zbiornik paliwa został napełniony do poziomu określonego w umowie wynajmu. Proszę pamiętać, że niektóre firmy mogą oferować opcję przedpłaconego paliwa, dlatego ważne jest, aby zrozumieć i przestrzegać ich zasad dotyczących paliwa. Mogą Państwo również zrobić zdjęcie wskaźnika paliwa.

 3. Czystość:
  Proszę zwrócić samochód w miarę czystym stanie. Chociaż samochód nie musi być lśniąco czysty, nadmierne zabrudzenia lub bałagan mogą wiązać się z opłatami za sprzątanie.

 4. Kontrola samochodu (ponownie):
  Podobnie jak przy odbiorze samochodu, proszę poprosić o końcową inspekcję z pracownikiem wypożyczalni. Proszę omówić i udokumentować wszelkie nowe uszkodzenia lub problemy, które wystąpiły w okresie wynajmu. Robienie zdjęć wszelkich uszkodzeń jest również dobrym pomysłem, ale proszę upewnić się, że zdjęcia mają znacznik czasu (datę i godzinę).

 5. Ostateczne potwierdzenie:
  Proszę upewnić się, że otrzymali Państwo potwierdzenie od dostawcy, że wypożyczony samochód został zwrócony w dobrym stanie i nie ma żadnych zaległych opłat.

Pamiętając o tych kluczowych czynnikach przy odbiorze i zwrocie wypożyczonego samochodu, można uniknąć wszelkich potencjalnych wpadek, zapewnić sprawny wynajem i podróżować ze spokojem przez całą podróż. Ponadto, im częściej wynajmują Państwo samochód, tym łatwiejszy staje się proces wynajmu! Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące faktury i daty zwrotu kaucji, prosimy nie wahać się zapytać personelu wypożyczalni samochodów. Proszę również pamiętać, że wszystkie umowy między Państwem a lokalnym dostawcą powinny być zawierane na piśmie.

 1. Strona główna
 2. Przewodnik po tym, co należy sprawdzić podczas odbioru i zwrotu samochodu