EUR (€) (PL)
 • Nederlands
 • Deutsch
 • Español
 • Polski
 • Deutsch (CH)
 • Français
 • English (US)
 • Italiano
  • Opnie klientów 8.3 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
5 lutego 2024

Umowa najmu: Na co zwrócić uwagę?

Umowa wynajmu to formalna umowa, która określa warunki wynajmu pojazdu. Proszę pamiętać, że potwierdzenie wynajmu lub voucher od brokera/dostawcy nie są uważane za umowę wynajmu. Zawierając tę umowę, przyjmują Państwo odpowiedzialność prawną za pojazd przez uzgodniony okres wynajmu. Obejmuje to odpowiedzialność za wszelkie potencjalne uszkodzenia lub utratę pojazdu oraz wszelkie dodatkowe ubezpieczenia, na które mogli się Państwo zdecydować. Zanim otrzymają Państwo kluczyki do wypożyczonego samochodu, należy dokładnie przeczytać i podpisać umowę najmu.

Umowa najmu: Na co zwrócić uwagę?

Informacje o pojeździe

Każda umowa wynajmu musi zawierać informacje o wynajmowanym pojeździe, m.in. markę i model, kategorię samochodu czasami ze wskazanym kodem ACRISS, a także numer rejestracyjny. Proszę zwrócić uwagę, czy kategoria samochodu jest taka sama jak zarezerwowana. Jeśli nie, proszę zapytać dlaczego i upewnić się, że nie płacą Państwo za ulepszenie, o które Państwo nie prosili.

Informacje o kierowcy

Ta sekcja umowy wynajmu zawiera imię i nazwisko kierowcy, jego adres, adres e-mail, numer telefonu i numer prawa jazdy. W tej części umowy najmu zostaną również uwzględnieni wszyscy dodatkowi kierowcy.

Okres wynajmu

Lokalna wypożyczalnia powinna wprowadzić do umowy najmu prawidłowe lokalizację odbioru i zwrotu, daty i godziny. Ogólnie rzecz biorąc, umowa najmu powinna zawierać liczbę dni, a często także cenę za dzień.

Proszę również zwrócić uwagę na okres karencji na zwrot samochodu. Opóźniony zwrot najprawdopodobniej spowoduje naliczenie dodatkowych opłat.

Umowa użytkowania

Ta część umowy wynajmu określa Państwa limity kilometrów i politykę paliwową. W tym miejscu ważne jest, aby sprawdzić, która polityka dotycząca paliwa i przebiegu ma zastosowanie do Państwa wynajmu.

Ubezpieczenie

Ta część zawiera listę wszystkich produktów ubezpieczeniowych, w tym obowiązkowych, wliczonych w cenę, a także możliwych dodatków. Prosimy zapoznać się z wcześniej wykupionym pakietem ubezpieczeniowym i jego zakresem. Prosimy pamiętać, że w przypadku rezerwacji dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych z pokrywaniem udziałem własnym za pośrednictwem HAPPYCAR, mogą one nie być wyświetlane w umowie najmu.

Depozyt

Jeśli wiedzą Państwo, że depozyt za samochód powinien wynosić np. 1100 euro, ale z jakiegoś powodu umowa wynajmu pokazuje 0 euro lub np. 300 euro, może to oznaczać, że wypożyczalnia obniżyła depozyt, najprawdopodobniej z powodu jakiegoś dodatkowego ubezpieczenia, takiego jak Super Collision Damage Waiver (SCDW) - proszę sprawdzić sekcję ubezpieczenia i nie podpisywać dokumentu, chyba że wyrażają Państwo na to zgodę.

Cena całkowita

Proszę zapoznać się z podziałem opłat. Proszę sprawdzić podstawową opłatę za wynajem, podatki i wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak opłaty lotniskowe, opłaty za paliwo i opłaty za odstawienie pojazdu, jeśli mają zastosowanie. W przypadku, gdy podział ceny, w tym opłaty, dodatkowe opłaty, depozyty, wydaje się nieco odbiegać od normy, proszę poprosić o wyjaśnienie.

Przegląd uszkodzeń

Ta część jest albo częścią umowy wynajmu, albo oddzielnym dokumentem wymeldowania. Zawiera szczegóły dotyczące istniejących uszkodzeń pojazdu. Jeśli widzą Państwo zdjęcie pojazdu z zaznaczonymi uszkodzeniami, oznacza to, że wypożyczalnia udokumentowała już zadrapania, wgniecenia i inne formy uszkodzeń.

Zasady i warunki

Proszę upewnić się, że przeczytałeś również drobny druk. Proszę zwrócić uwagę na klauzule dotyczące zmian, sporów i innych ważnych informacji. Proszę sprawdzić informacje dotyczące awarii i sposobu kontaktu z lokalną stacją.

Podpis

Jeśli zgadzają się Państwo z warunkami, proszę podpisać umowę! Powinni Państwo mieć możliwość fizycznego podpisania dokumentu. W przypadku, gdy pracownik wypożyczalni samochodów daje Państwu tablet do podpisania pustego dokumentu, należy zachować ostrożność, ponieważ nie wiedzą Państwo, co podpisują. Proszę zawsze upewnić się, że podpisują Państwo umowę wynajmu zamiast zakupu ubezpieczenia.

Proszę pobrać i zachować kopię!

Proszę zawsze zachować kopię podpisanej umowy do swojej dokumentacji.

Wreszcie, jeśli cokolwiek w umowie nie jest jasne, proszę poprosić firmę wynajmującą o wyjaśnienie. Bycie dobrze poinformowanym o warunkach wynajmu zapewnia płynne doświadczenie wynajmu i zapobiega nieoczekiwanym problemom. Bezpiecznych i szczęśliwych podróży!

 1. Strona główna
 2. Umowa najmu: Na co zwrócić uwagę?