EUR (€) (PL)
 • Nederlands
 • Deutsch
 • Español
 • Polski
 • Deutsch (CH)
 • Français
 • English (US)
 • Italiano
  • Opnie klientów 8.3 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
30 stycznia 2024

Dodawanie dodatkowych kierowców do rezerwacji samochodu: Koszty i wytyczne

Planują Państwo wycieczkę z przyjaciółmi lub rodziną i zastanawiają się, czy można dodać dodatkowych kierowców do rezerwacji wynajmowanego samochodu? Mamy dla Państwa rozwiązanie! Oto wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o dodawaniu dodatkowych kierowców do rezerwacji wynajmowanego samochodu, w tym koszty i niezbędne dokumenty

Dodawanie dodatkowych kierowców do rezerwacji samochodu: Koszty i wytyczne

Jak dodać dodatkowego kierowcę

Dodanie dodatkowego kierowcy jest bardzo proste. Podczas dokonywania rezerwacji wynajmu samochodu wystarczy zaznaczyć, że chcą Państwo dodać dodatkowego kierowcę podczas procesu rezerwacji. Jeśli zapomnieli Państwo wspomnieć o tym w formularzu rezerwacji, proszę się nie martwić - można również dodać dodatkowego kierowcę w punkcie wynajmu przy odbiorze samochodu.

Koszty i opłaty

Koszt dodania dodatkowego kierowcy można znaleźć w warunkach wynajmu przed sfinalizowaniem rezerwacji i może się różnić w zależności od oferty i agencji wynajmu. Koszty związane z dodatkowym kierowcą należy najpierw uiścić przy odbiorze samochodu w punkcie wynajmu. Proszę pamiętać, że wyświetlane koszty zazwyczaj nie obejmują żadnych lokalnych podatków, które mogą być naliczane w miejscu wynajmu.

Wymagania dotyczące dodatkowych kierowców

Przed dodaniem dodatkowego kierowcy prosimy upewnić się, że spełnia on poniższe wymagania:

 • Muszą być w minimalnym wieku wymaganym przez wypożyczalnię.

 • Musi posiadać ważne prawo jazdy o minimalnym okresie ważności 12 miesięcy, chyba że warunki wynajmu stanowią inaczej.

 • W razie potrzeby oprócz krajowego prawa jazdy muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy.

 • Powinien posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

 • Dodatkowy kierowca musi być obecny w momencie odbioru samochodu.

Rejestracja dodatkowego kierowcy

Aby zarejestrować dodatkowego kierowcę, można to zrobić bezpośrednio w wypożyczalni samochodów podczas odbioru wynajętego samochodu. Dodatkowy kierowca zostanie wówczas uwzględniony w umowie wynajmu. Jeśli są już Państwo w drodze i muszą dodać kierowcę, proszę skontaktować się z wypożyczalnią, aby sprawdzić, czy można to zorganizować.

Ochrona ubezpieczeniowa

Wszyscy kierowcy zarejestrowani w umowie wynajmu są również automatycznie objęci ubezpieczeniem wynajmu samochodu, jeśli zarezerwowali Państwo to ubezpieczenie za pośrednictwem HAPPYCAR.

Wielu dodatkowych kierowców

Tak, mogą Państwo dodać wielu kierowców do rezerwacji wynajmu samochodu. Warto jednak skontaktować się z wypożyczalnią, aby potwierdzić dokładną liczbę kierowców, którzy mogą zostać uwzględnieni, ponieważ w niektórych przypadkach mogą obowiązywać limity. Zazwyczaj informacje te można również znaleźć w warunkach wynajmu.

Odbiór i zwrot samochodu

Dodatkowy kierowca może samodzielnie zająć się zwrotem samochodu. Jeśli jednak chodzi o odbiór samochodu, główny kierowca musi być obecny.

Młodzi kierowcy

Nawet kierowcy w wieku poniżej 25 lat mogą zostać zarejestrowani jako dodatkowi kierowcy. Proszę jednak pamiętać, że może zostać naliczona dodatkowa opłata za młodego kierowcę. Każda wypożyczalnia ma własne zasady dotyczące wieku i cen. Proszę sprawdzić warunki wynajmu, aby dowiedzieć się, czy młodzi kierowcy będą podlegać dodatkowej opłacie.

Teraz, gdy mają Państwo wszystkie potrzebne informacje, mogą Państwo śmiało zaplanować podróż z dodatkowymi kierowcami, dzięki czemu podróż będzie jeszcze przyjemniejsza!

 1. Strona główna
 2. Dodawanie dodatkowych kierowców do rezerwacji samochodu: Koszty i wytyczne