• Opnie klientów 8.3 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny
Oszczędź do 60%

Rzeszów Lotnisko wynajem samochodów - Porównywarka cen

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Porównywarka cen wynajmu samochodów
  • Ponad 140 000 stacji wynajmu samochodów na świecie
  • Ponad 470 312 HAPPY klientów
  • Anulowanie gratis - Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 25% u różnych wypożyczalni - Ważne do 29 lutego 2024
Porównujemy oferty tych i innych wypożyczalni samochodów

Tak działa HAPPYCAR

Szukamy i porównujemy najlepsze oferty

Oferujemy samochody na wynajem w ponad 40000 miejscach
Zarezerwuj samochód z odpowiednim ubezpieczeniem online zamiast przepłacać na miejscu.
Oszczędź do 60%. Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed odbiorem pojazdu.

Rzeszów Lotnisko atrakcje i porady turystyczne

Rzeszów jest centrum Podkarpacia. Leży pomiędzy malowniczymi pagórkami i jest największym miastem regionu. Historia tego miasta sięga połowy czternastego wieku. Nie bez powodu jest nazywany miastem królewskim. W centrum dominują klimatyczne kamienice, które przywodzą na myśl polską stolicę kultury - Kraków. Rzeszów stanowi też istotny węzeł komunikacyjny. To właśnie tędy przebiega trasa E-40 Drezno-Kijów. Miasto jest również jednym z przystanków magistrali kolejowej E-30. Zmierza ona ze wschodu na zachód i ma duże znaczenie gospodarcze. Nad pobliskim lotniskiem we wsi Jasionka panuje wzmożony ruch powietrzny. Nic więc dziwnego, że w obrębie tego portu działa kilka firm oferujących wypożyczanie aut. W Rzeszowie na lotnisku wynajem samochodu jest niezwykle prosty. Możemy skorzystać z usług takich renomowanych firm jak GLOBAL Rent-a-Car, Avis czy Carwiz rent a car. Co więcej, aby dobrać najlepszą ofertę, wcale nie musimy sprawdzać cen i modeli osobiście. W wyszukaniu optymalnego środka transportu pomoże internetowa porównywarka wypożyczalni i cen.

Informacje ogólne

Rzeszów łączy w sobie cechy dużej metropolii i klimatycznego miasteczka. Wprawdzie szybko się rozwija, ale tempo życia nie jest tutaj tak duże jak w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Dlatego właśnie turyści mogą cieszyć się nie tylko zabytkami ale też spokojem. Rzeszów otrzymał prawa miejskie w roku 1354, ale większość znajdujących się na starówce zabytków pochodzi z szesnastego i siedemnastego wieku. Rynek na planie prostokąta jest z trzech stron otoczony zabytkowymi kamienicami. Jego najistotniejszą budowlę stanowi ratusz. Powstał w roku 1591, ale na przestrzeni lat podległ wielu remontom i modernizacjom. Dopiero pod koniec dziewiętnastego wieku nadano mu obecny neogotycki charakter. Atrakcją, której nie da się pominąć zwiedzając rzeszowską starówkę, są podziemia rynku. Pod płytą głównego placu znajduje się trasa turystyczna o długości 369 metrów. Łączy ona 15 korytarzy i 25 piwnic.  Podziemia rynku pozwalają odetchnąć historią. Tutaj nie tylko gromadzono dobra. Podczas najazdów Tatarskich, na które Podkarpacie było wyjątkowo mocno narażone, w piwnicach skrywała się ludność. Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie na lotnisku to świetny sposób na zwiedzanie miasta. Przemieszczanie się autem pozwoli zobaczyć nie tylko rynek, ale też zamek Lubomirskich oraz secesyjne wille w alei Pod Kasztanami.

Wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie na lotnisku ułatwi zwiedzanie miasta

Rzeszów jest powszechnie znany wśród polskich kierowców. Przy zbiegu alej Łukasza Cieplińskiego i Józefa Piłsudskiego znajduje się modernistyczny Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jego skrzydła wznoszą się nad rondem i oznajmiają kierowcom: "Tak, już jesteście w Rzeszowie." Miłośnicy inżynierii miejskiej zainteresują się pewnie także innym nietypowym elementem krajobrazu - okrągłą kładką dla pieszych. Ta niesamowita konstrukcja góruje nad skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Nie tylko ułatwia komunikację, ale też cieszy oko i przyciąga uwagę. Wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie na lotnisku umożliwia turystom zwiedzenie wielu zakamarków miasta. Ten sposób przemieszczania pozwoli dowolnie wybrać miejsce noclegu. Dzięki niemu zobaczymy takie atrakcje jak muzeum dobranocek czy multimedialna fontanna przed letnim pałacem Lubomirskich. Samochód pozwoli nam też odwiedzić okoliczne wioski i w nich skosztować podkarpackiego specjału - prołziaków. Do ciasta na owe bułki dodaje się niewielkich ilości sera. Zabieg ten nadaje przekąsce wyjątkowego i delikatnego smaku. Wiele gospodyń tego regionu w dalszym ciągu wypieka własne prołziaki (nazywane też niekiedy proziakami).

Wycieczka po Podkarpaciu

Rzeszów posiada bardzo ciekawe położenie geograficzne. Relatywnie blisko stąd jest na Słowację i na Ukrainę. Jeśli wyruszymy zaledwie kilkadziesiąt kilometrów na wschód, już zaczną nas otaczać ludzie mówiący z charakterystycznym zaśpiewem. Trasa na południe zaprowadzi nas z kolei w najdziksze góry Polski - Bieszczady. To jednak dosyć dalekie wycieczki, a bliższe okolice miasta również oferują ciekawe atrakcje. Łańcut to malownicze miasteczko położone zaledwie o pół godziny jazdy od centrum Rzeszowa. Często staje się celem weekendowych wypadów mieszkańców miasta. Nic dziwnego. Łańcut jest perłą na mapie Podkarpacia. Słynie przede wszystkim z zamku otoczonego kompleksem ogrodowym. Wnętrza obiektu pozwalają zapoznać się z życiem codziennym staropolskich magnatów. Z kolei alejki i stworzone z żywopłotu labirynty dają wyjątkowo duże możliwości spacerowe. Jak każde miasto turystyczne Łańcut posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Po zwiedzaniu i przechadzce będzie można więc zasiąść, aby skosztować specjałów wschodnich regionów Polski. Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie na lotnisku pozwoli nie tylko zwiedzić miasto, ale też cieszyć się krajobrazami okolicznych miejscowości oraz widokami pagórkowatego Podkarpacia.