EUR (€) (PL)
 • Italiano
 • Polski
 • Deutsch (CH)
 • Español
 • Français
 • English (US)
 • Nederlands
 • Deutsch
  • Opnie klientów 8.3 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
2 lutego 2024

Zgubił Pan kluczyki do samochodu? Co należy zrobić?

Jeśli zgubią Państwo kluczyki do wypożyczonego samochodu, ważne jest, aby zachować spokój. Proszę sprawdzić, czy kluczyk znajduje się wewnątrz pojazdu lub w jego pobliżu. Jeśli nie, proszę zabezpieczyć samochód przed kradzieżą i skontaktować się z wypożyczalnią. Utrata kluczyków, jak również kradzież spowodowana utratą kluczyków, często nie jest objęta ubezpieczeniem od kradzieży.

Zgubił Pan kluczyki do samochodu? Co należy zrobić?

Proszę nie panikować!

Proszę prześledzić swoje kroki, aby sprawdzić, czy pamiętają Państwo, gdzie ostatnio je Państwo widzieli.

 • Może zapomniał(a) Pan(i) klucza podczas płacenia przy kasie?

 • Upadł za meblem?

 • Czy zgubiony kluczyk do wypożyczonego samochodu jest ukryty gdzieś w kieszeni?

Istnieje wiele możliwości; czasami warto rozejrzeć się w bezpośrednim sąsiedztwie samochodu. Może nawet znajdą go Państwo pod samochodem. Proszę zapytać, czy ktoś znalazł kluczyk. Jest to mało prawdopodobne, ale proszę nie wykluczać wnętrza pojazdu jako możliwej lokalizacji zgubionego kluczyka do wypożyczonego samochodu.

Kluczyki znajdują się wewnątrz samochodu

Jeśli kluczyk znajduje się w stacyjce lub wewnątrz samochodu, proszę nie manipulować przy nim samodzielnie. Zamiast tego zaleca się zadzwonić do lokalnego dostawcy lub serwisu naprawczego.

W ogóle nie można znaleźć kluczyków

Proszę bezpośrednio powiadomić lokalnego dostawcę, aby poinformować go o utracie i sprawdzić następujące kroki. Sytuacja ta nie jest katastrofą, ponieważ zazwyczaj firma dysponuje zapasowym kluczem. Jednak ubezpieczenie wynajmu samochodu lub ubezpieczenie od kradzieży zazwyczaj nie obejmuje kradzieży w przypadku utraty kluczyka do wynajmowanego samochodu. Dlatego w pobliżu pojazdu zawsze powinna znajdować się co najmniej jedna osoba. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że kluczyk nie wpadł w ręce złodzieja, który następnie uzyska dostęp do pojazdu. Jeśli samochód zostanie skradziony, mogą Państwo ponieść jeszcze wyższe koszty.

Proszę być świadomym! Ubezpieczenie zazwyczaj nie pokrywa kosztów skradzionych kluczyków do samochodu

Jeśli zgubili Państwo kluczyki do wynajętego samochodu lub złodziej ukradł kluczyki, ubezpieczenie od kradzieży wynajmowanego samochodu nie obejmuje takiej sytuacji. Taki scenariusz mieści się w kategorii rażącego niedbalstwa. W związku z tym to Państwo ponoszą odpowiedzialność.

Podsumowując, zapewnienie płynnego i bezproblemowego wynajmu samochodu wymaga połączenia gotowości, komunikacji i świadomości zasad wynajmu. Rozsądnie jest pamiętać o kluczyku do wynajętego samochodu przez cały okres wynajmu, aby zapobiec wszelkim niedogodnościom. Proszę przechowywać go w stałym i łatwym do zapamiętania miejscu, aby zmniejszyć ryzyko jego zgubienia. Jeśli jednak znajdą się Państwo w sytuacji, w której zgubią kluczyk, należy działać szybko, odtwarzając swoje kroki i dokładnie je przeszukując. Proszę pamiętać, że usługi holowania i wymiana kluczyków mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Proszę podróżować mądrze i bez wysiłku z HAPPYCAR!

 1. Strona główna
 2. Zgubił Pan kluczyki do samochodu? Co należy zrobić?