EUR (€) (PL)
 • English (US)
 • Italiano
 • Polski
 • Deutsch
 • Español
 • Français
 • Deutsch (CH)
 • Nederlands
  • Opnie klientów 8.3 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
2 lutego 2024

Opcje odbioru z lotniska: W terminalu, transport wahadłowy oraz spotkanie i powitanie

Odbiór wynajętego samochodu na lotnisku może być bezstresową i wygodną opcją podczas podróży. Ale jak i gdzie odebrać samochód? W HAPPYCAR mogą Państwo wybierać spośród kilku opcji odbioru, aby dopasować je do swoich potrzeb i preferencji. W tym artykule dowiedzą się Państwo, jak łatwo odebrać wynajęty samochód na lotnisku i jakie opcje odbioru są dla Państwa dostępne. Zadbamy o to, aby Państwa podróż przebiegała sprawnie od samego początku.

Opcje odbioru z lotniska: W terminalu, transport wahadłowy oraz spotkanie i powitanie

W terminalu

Wiele wypożyczalni samochodów znajduje się bezpośrednio w budynku lotniska, m.in. w strefie wynajmu samochodów lub w jej bliskim otoczeniu, w odległości krótkiego spaceru. Na mniejszych lotniskach stanowiska znajdujące się w terminalach często znajdują się bezpośrednio po przeciwnej stronie przylotów. Odbiór wynajętego samochodu w terminalu to dobry wybór, gdy się Państwo spieszą, podróżują z dziećmi lub po prostu cenią sobie wygodę posiadania go pod ręką.

Usługa wahadłowa

Shuttle to bezpłatna usługa świadczona przez firmy wynajmujące samochody, które znajdują się poza terenem lotniska, a zatem nie są łatwo dostępne z lotniska.

Dla Państwa wygody przetransportują Państwa wraz z bagażem do biura, gdzie otrzymają Państwo samochód. Po zwrocie wypożyczonego pojazdu zostaną Państwo również przetransportowani z powrotem na lotnisko. Miejsca spotkań znajdują się zwykle przed przylotami, a autobusy są łatwe do znalezienia dzięki widocznym logo.

W zależności od pory roku i zapotrzebowania kursują one co 15-20 minut, a trasa trwa zwykle od 5 do 10 minut. Czasami usługa transferu może być dostępna tylko na wezwanie. Odpowiednie informacje oraz numer telefonu wypożyczalni samochodów znajdą Państwo również na voucherze na wynajem samochodu.

Jeśli nie mają Państwo nic przeciwko dodatkowemu etapowi odbioru wynajętego samochodu, ta opcja może być dla Państwa idealna, ponieważ takie oferty są nieco tańsze niż te bezpośrednio na lotnisku.

Spotkanie i powitanie

Meet & greet to mniej popularny, ale nadal funkcjonujący rodzaj odbioru samochodu. Jest to usługa, w ramach której pracownik stacji spotka się z Państwem w wyznaczonym miejscu, aby przekazać kluczyki i dokumenty dotyczące wynajmowanego samochodu lub poprowadzić Państwa do biura wynajmu. Usługa ta ma na celu zapewnienie bardziej spersonalizowanego i wygodnego wynajmu, ponieważ nie trzeba nawigować do miejsca wynajmu samochodu ani czekać w kolejce przy kasie, aby odebrać pojazd.

Podobnie jak w przypadku usługi transferu, jeśli mają Państwo trochę wolnego czasu i nie mają nic przeciwko dodatkowym krokom w celu odebrania zarezerwowanego pojazdu, może to być tańsza opcja niż odbiór w terminalu.

Znaczenie numeru lotu

Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo wypożyczalnię, która znajduje się w terminalu, czy też wymagany jest autobus wahadłowy, zaleca się podanie numeru lotu przylotu podczas dokonywania rezerwacji. W ten sposób wypożyczalnia może zostać poinformowana o pewnych opóźnieniach.

Niezależnie od wybranej opcji, voucher na wynajem samochodu będzie zawierał wszystkie informacje potrzebne do znalezienia wypożyczalni. Jeśli kiedykolwiek nie będą Państwo pewni co do lokalizacji punktu wynajmu lub autobusu wahadłowego, prosimy bez wahania skontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią lub poprosić o pomoc personel lotniska.

Zarezerwuj z HAPPYCAR i wybierz najlepszą dla siebie opcję odbioru. Cieszymy się, że możemy Państwu pomóc!

 1. Strona główna
 2. Opcje odbioru z lotniska: W terminalu, transport wahadłowy oraz spotkanie i powitanie