Znajdź odpowiedni samochód na wynajem w Łotwa

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Wiek kierowcy
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.
Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii 800 702 796

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Łotwa

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Łotwa:

4.6 do 5 (68 oceny)

(4.5 do 5)
Wszystko OK. Auto troszkę zabrudzone wewnątrz.
Ocena wynajętego samochodu przez Filip K.- 19 paź 2017, 15:13
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18
(5 do 5)
otrzymalismy lepszy samochod niz zamowilismy, w tej samej cenia, bylismy bardzo milo zaskoczeni !
Ocena wynajętego samochodu przez agnieszka k.- 17 paź 2017, 09:18

Wypożyczalnia samochodów Łotwa

Ten wspaniały kraj już dziś czeka na odkrycie. Wynajem samochodu Łotwa daje możliwość poznania najciekawszych atrakcji, kultury, tradycji i wiele, wiele innych. Poleca się zarezerwowanie samochodu na portalu HAPPYCAR i zaplanowanie wycieczki po Łotwie. Na przykład jeden dzień spędzony na łonie natury, wsród przepięknych krajobrazów lub całe popołudnie spędzone na zwiedzanie zabytków w jednym z cudownych miast Łotwy.

Informacje ogólne

Republika Łotwska położona jest w Europie Północnej i należy do jednego z krajów nadbałtyckich. Łotwa zarówno jak jej sąsiad Estonia znajdowała się przez wieleset lat pod bardzo silnym panowaniem niemieckim. Toteż kultura niemiecka jest obecna także dzisiaj w wielu aspektach życia mieszkańców. Łotwę zamieszkuje obecnie także sporo innych nacji. Największa mniejszość to Rosjanie stanowiący prawie 30% populacji łotewskiej. Ludność pochodzenia polskiego stanowi około 2,5%. Łotwa posiada dość dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną a ruch na drogach jest relatywnie niewielki. Warto także pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą. Tereny kraju są raczej nizinne, najwyższe wzniesienie wynosi Galzinkalns a najniższe to wybrzeże Bałtyku. Klimat jest umiarkowany, przejściowy o cechach morskich, a na wschodzie kraju bardziej kontynentalny. Łotwa posiada około 5 tysięcy jezior, które w większości są jeziorami polodowcowymi, krajobraz nie jest zbyt mocno urozmaicony ale za to znajdują się źródła wód mineralnych, co sprawia iż Łotwa jest uznawana za miejsce do wypoczynku.

Atrakcje i zabytki Łotwy

Dużym atutem Łotwy jest długa linia brzegowa i liczne nadbałtyckie plaże. Najsłynniejszym miastem, idealnym na wypoczynek jest Jurmała, która otoczona jest także przez mniejsze ośrodki. Z Jurmały można dopłynąć promem do innych bałtyckich portów. Oczywiście innym ważnym miastem portowym jest Ryga, będąca stolicą Łotwy. Poza dwoma wymieninymi już miastami, wielu turystów odwiedza także położoną nieopodal stolicy Siguldę, która leży na skraju Parku Narodowego Gauja. Podziwiać tu możemy zamki, jeziora, starodrzew i jaskinie. Sigulda jest także ośrodkiem turystycznym, gdzie uprawia się sporty zimowe. Znaleźć można tor bobslejowy czy wyciągi narciarskie. W pobliżu ruin istniejącej wcześniej średniowiecznej warowni, obecnie można podziwiać Nowy Zamek. Równie chętnie odwiedzane miasto przez turystów to Dyneburg. Jest to drugie co do wielkości miasto Łotwy i główny ośrodek naukowy. W mieście tym Łotysze stanowią jedynie 17% mieszkańców. Większość to Rosjanie, Białorusini i Polacy. Będąc na Łotwie można także wziąć udział w jednej z oferowanych imprez na świeżym powietrzu. Szczególnie latem jest w czym wybierać. Można popływać łodzią czy kajakiem po rzece. Poleca się Salaca, Abava, Gauja. Dostarczają one wiele niezapomnianych przeżyć wędkarzom, z czego największą popularnością cieszą się połowy pstrąga. Zimą Łotwa oferuje jazdę na nartach. Wyciągi narciarskie można znaleźć w Sigulda i Ergli. Dobre warunki narciarskie w Valmeira podtrzymywane są za pomocą maszyn wytwarzających sztuczny śnieg.

Wycieczka po Łotwie

Wynajem samochodów Łotwa. Swoją podróż najlepiej zacząć od Jurmały, znanego kąpieliska położonego nad ryską zatoką morską Bałtyku. Szczególnie latem miasto zachęca do odwiedzin, kiedy to panuje ciepły klimat z wieloma godzinami słońca w ciągu dnia. Warto wtedy zrelaksować się na jednej z białych plaż. W miejscowości Jurmała znajduje się także promenada, na której są usytuowane liczne restauracje, kawiarenki i wiele innych barów, gdzie można zjeść smaczne łotewskie przysmaki. Jest to kuchnia prosta, ale bardzo pożywna. Do każdego dania podaje się ciemny lub jasny chleb. Sporą popularnością cieszą się także dania z warzyw strączkowych. Po przeczytaniu tegoż wyczerpującego opisu, należy spakować walizki i samodzielnie ruszyć na odkrycie Łotwy. Wynajem samochodu Łotwa chętnie pomoże, aby urlop był jeszcze bardziej przyjemniejszy. No to w drogę!