Wypożyczalnia Samochodów Lotwa

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Lotwa

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Lotwa:

4.6 do 5 (207 oceny)

(4.6 do 5)
Super strona!
Ocena wynajętego samochodu przez Karolina B- 17 lip 2015, 11:50
(4.1 do 5)
Oferta samochodów naprawdę mi się spodobała.
Ocena wynajętego samochodu przez Nikodem K.- 18 lip 2015, 13:20
(4.9 do 5)
Strona internetowa cieszy oko przejrzysta. Ponad to na obsługę też nie można narzekać.
Ocena wynajętego samochodu przez Jan D.- 19 lip 2015, 09:58
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Lotwa

Tanie wynajęcie samochodu Łotwa

Ten wspaniały kraj już dziś czeka na odkrycie. Wynajem samochodu Łotwa daje możliwość poznania najciekawszych atrakcji, kultury, tradycji i wiele, wiele innych. Poleca się zarezerwowanie samochodu na portalu HAPPYCAR i zaplanowanie wycieczki po Łotwie. Na przykład jeden dzień spędzony na łonie natury, wśród przepięknych krajobrazów lub całe popołudnie spędzone na zwiedzanie zabytków w jednym z cudownych miast Łotwy.

Informacje, wynajem samochodu Łotwa

Republika Łotewska położona jest w Europie Północnej i należy do jednego z krajów nadbałtyckich. Łotwa zarówno jak jej sąsiad Estonia znajdowała się przez wieleset lat pod bardzo silnym panowaniem niemieckim. Toteż kultura niemiecka jest obecna także dzisiaj w wielu aspektach życia mieszkańców. Łotwę zamieszkuje obecnie także sporo innych nacji. Największa mniejszość to Rosjanie stanowiący prawie 30% populacji łotewskiej. Ludność pochodzenia polskiego stanowi około 2,5%. Łotwa posiada dość dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną a ruch na drogach jest relatywnie niewielki. Warto także pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą. Tereny kraju są raczej nizinne, najwyższe wzniesienie wynosi Galzinkalns a najniższe to wybrzeże Bałtyku. Klimat jest umiarkowany, przejściowy o cechach morskich, a na wschodzie kraju bardziej kontynentalny. Łotwa posiada około 5 tysięcy jezior, które w większości są jeziorami polodowcowymi, krajobraz nie jest zbyt mocno urozmaicony ale za to znajdują się źródła wód mineralnych, co sprawia iż Łotwa jest uznawana za miejsce do wypoczynku. Aby wygodnie i sprawnie zwiedzić to niewielkie Państwo proponujemy Państwu wynajęcie samochodu. Dzięki wyszukiwarce HAPPYCAR i wypożyczalniom samochodów w Łotwie mogą Państwo zarezerwować wybrany samochód już dziś.

Atrakcje i zabytki, wynajem samochodu Łotwa

Dużym atutem Łotwy jest długa linia brzegowa i liczne nadbałtyckie plaże. Najsłynniejszym miastem, idealnym na wypoczynek jest Jurmała, która otoczona jest także przez mniejsze ośrodki. Z Jurmały można dopłynąć promem do innych bałtyckich portów. Oczywiście innym ważnym miastem portowym jest Ryga, będąca stolicą Łotwy. Do najbardziej znanych zabytków i charakterystycznych miejsc należy m.in. Katedra w Rydze. Jest to katedra protestancka, zbudowana około roku 1211 nad rzeką Dźwiną i obecnie jest największą świątynią średniowieczną krajów bałtyckich. Ciekawą nazwę ma kolejny obiekt godny uwagi, mianowicie Dom Kotów lub Koci Dom. Secesyjny budynek jest usytuowany na Starym Mieście w Rydze.  Poza dwoma wymiennymi już miastami, wielu turystów odwiedza także położoną nieopodal stolicy Siguldę, która leży na skraju Parku Narodowego Gauja. Podziwiać tu możemy zamki, jeziora, starodrzew i jaskinie. Sigulda jest także ośrodkiem turystycznym, gdzie uprawia się sporty zimowe. Znaleźć można tor bobslejowy czy wyciągi narciarskie. W pobliżu ruin istniejącej wcześniej średniowiecznej warowni, obecnie można podziwiać Nowy Zamek. Równie chętnie odwiedzane miasto przez turystów to Dyneburg. Jest to drugie co do wielkości miasto Łotwy i główny ośrodek naukowy. W mieście tym Łotysze stanowią jedynie 17% mieszkańców. Większość to Rosjanie, Białorusini i Polacy. Będąc na Łotwie można także wziąć udział w jednej z oferowanych imprez na świeżym powietrzu. Szczególnie latem jest w czym wybierać. Można popływać łodzią czy kajakiem po rzece. Poleca się Salaca, Abava, Gauja. Dostarczają one wiele niezapomnianych przeżyć wędkarzom, z czego największą popularnością cieszą się połowy pstrąga. Zimą Łotwa oferuje jazdę na nartach. Wyciągi narciarskie można znaleźć w Sigulda i Ergli. Dobre warunki narciarskie w Valmeira podtrzymywane są za pomocą maszyn wytwarzających sztuczny śnieg.

Wycieczka po Łotwie wynajętym samochodem

Swoją podróż najlepiej zacząć od wspomnianej już Jurmały. Szczególnie latem miasto zachęca do odwiedzin, kiedy to panuje ciepły klimat z wieloma godzinami słońca w ciągu dnia. Warto wtedy zrelaksować się na jednej z białych plaż. W miejscowości Jurmała znajduje się także promenada, na której są usytuowane liczne restauracje, kawiarenki i wiele innych barów, gdzie można zjeść smaczne łotewskie przysmaki. Jest to kuchnia prosta, ale bardzo pożywna. Do każdego dania podaje się ciemny lub jasny chleb. Sporą popularnością cieszą się także dania z warzyw strączkowych. Po przeczytaniu tegoż wyczerpującego opisu, należy spakować walizki i samodzielnie ruszyć na odkrycie Łotwy. Wyszukiwarka samochodów HAPPYCAR pomoże w znalezieniu i wynajęciu samochodu w Łotwie, a nasz zespół chętnie pomoże, aby urlop był jeszcze bardziej przyjemny. No to w drogę!