Wypożyczalnia Samochodów Hawana

Wyszukaj samochód na wynajem

Wyszukaj samochód na wynajem
Dla kierowców poniżej 26 roku życia i powyżej 69 może być naliczona dodatkowa opłata. Prosimy o wskazanie wieku, abyśmy mogli przedstawić oferty z wszystkimi możliwymi opłatami.

+40 zł zniżki na wynajem samochodu*

*Po otrzymaniu dostępu do rezerwacji, w ramach podziękowania otrzymasz kupon zniżkowy w kwocie 40 zł (ważny przez 6 miesięcy, minimalna wartość zamówienia 400 zł).

Aż do 60% taniej

Bezpłatne anulowanie

Rezerwacja bez ryzyka: bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed wynajmem.

Gwarancja najlepszej ceny

Gwarantujemy najlepsze ceny dla naszych ofert wynajmu samochodów!

Bezpłatne doradztwo

Doradzimy Państwu bezpłatnie pod numerem naszej infolinii.

Wypożczalnia Samochodów: Porównujemy dla Państwa

Thrifty
Hertz
Dollar
Alamo
Avis
Europcar
Budget
National
Enterprise

Ocena: wypożczalnia samochodów w Havana

Średnia ocena naszych klientów wypożyczalni samochodów Havana:

4.6 do 5 (206 oceny)

(4 do 5)
Miła i życzliwa obsługa.
Ocena wynajętego samochodu przez Joanna K.- 17 lip 2015, 15:23
(5 do 5)
Przy wysłaniu zapytania mailem dostałem szybką odpowiedź
Ocena wynajętego samochodu przez Emil M.- 18 lip 2015, 14:18
(4.9 do 5)
Bardzo dobra porównywarka, jestem zadowolona z usług happycar :-)
Ocena wynajętego samochodu przez Oliwia J- 18 lip 2015, 12:34
 Oceny są pobierane od naszych klientów po zakończeniu okresu wynajmu

Wynajem Samochodów Hawana

Podróż samochodem w takt rytmicznej muzyki, popalając kubańskie cygaro... tak jawi się początek urlopu w Hawanie, stolicy Kuby w której zdawać by się mogło, czas zatrzymał się dawno temu. Portal HAPPYCAR pozwoli Państwu porównać różnorodne oferty wynajmu samochodu w Hawanie i wybrać najlepszą z nich, a nasz zespół serwisowy odpowie na każde Państwa pytania w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Wynajem samochodu Hawana

Hawana jest stolicą Kuby, położonej nad Zatoką Meksykańską. Stanowi największe miasto i port na Kubie, jak i całych Karaibach. Liczba mieszkańców to około 2 mln ludzi. Hawana to także główny ośrodek przemysłowy, ma tu swoje miejsce m.in. przemysł petrochemiczny, tytoniowy, włókienniczy i elektromaszynowy. Międzynarodowe lotnisko umożliwia łatwą komunikację z innymi krajami. Lokalizacja Hawany jest atrakcyjna dla tych, którzy podczas kubańskiego urlopu chcieliby wybrać się także do wakacyjnej amerykańskiej mekki - Miami.

Poznaj Hawanę z wynajętym samochodem

Hawana to wyjątkowe miasto, posiadające swój niezwykły charakter i atmosferę, której próżno szukać w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Odnowione, piękne rezydencje na Karaibach urzekające swym pełnym przepychu kolonialnym stylem stoją obok zrujnowanych budynków sprawiających wrażenie jakby miały zaraz się zawalić. Kolonialne budynki mieszają się z topornymi budowlami ery socjalizmu. Ciekawą właściwością miasta jest to iż główne szlaki turystyczne znajdują się blisko stref mieszkalnych. Pozwala to na łatwe poznanie mieszkańców Hawany. Miasto jest centrum kultury kubańskiej, to tu rozkwita muzyka kubańska ze znanymi na cały świat grupami salsa i bolero. Hawana dysponuje dużą ilością galerii, muzeów, klubów muzycznych. Aby zwiedzić jak największą liczbę miejsc i nie martwić się o transport, wynajęcie samochodu w Hawanie może być strzałem w dziesiątkę!

Hawana Vedado

Jest to dzielnica Hawany utrzymana w zupełnie innym stylu niż stara część miasta. Tu znajdują się szerokie eleganckie aleje wzdłuż których zlokalizowane są XIX-wieczne posiadłości. Główna ulica to La Rampa, na końcu której znajduje się drugi co do wielkości cmentarz na świecie, Cementerio Colon. Wywiera on niesamowite wrażenie i będąc pierwszy raz w mieście, koniecznie trzeba go zobaczyć. Na końcu cmentarza znajduje się ulica Avenida de Colon i prowadzi ona do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro wygłaszał swoje słynne kilkugodzinne przemowy z okazji 1-go maja. Na placu zlokalizowane są także dwa ogromne pomniki upamiętniające bohaterów rewolucji i Republiki Kuby - pomnik Jose Martina i Che Guevary.

Hawana Vieja

Jest to historyczna część miasta, która była zalążkiem pierwszej osady, przekształconej później w miasto Hawana. Hawana Vieja otoczona jest murem, który miał ochraniać miasto. W tej części miasta znajdziemy mnóstwo hoteli, muzeów, sklepów i restauracji. Wokół Plaza de la Catedral (Plac Katedralny) podziwiać można kilka kościołów z XVI-XVIII wieku. Ciekawym jest także Castillo del Principe czyli fort wojskowy z XVII w. Hawana Vieja położona jest po przeciwnej stronie wspomnianego wcześniej Vedado, centrum miasta z lat 50., w którym to potężne pokolonialne budowle zamieniono na budynki użyteczności publicznej, muzea czy ministerstwa.

Symbol Kuby – cygara

Fabryki cygar na Kubie, to miejsca, które powinny odwiedzić nawet osoby niepalące. Cygara stanowią symbol, z którego najbardziej słynie wyspa. Proces wytwarzania cygar to tradycja, która uchodzi tu za prawdziwą sztukę. W stolicy Kuby znajdują się trzy najważniejsze fabryki, w których cygara są wciąż wyrabiane ręcznie. Ciekawostka jest, że w najstarszej z fabryk (Partagas) zatrudniony jest lektor, który czyta pracownikom książki i gazety na głos w trakcie, gdy oni są skupieni na produkcji cygar.

Okolice Hawany wynajętym samochodem

Jadąc samochodem na wschód od Hawany znajdziemy najlepsze plaże. Gorący piasek, błękit oceanu i palmy, to wszystko oferują okolice Hawany i miasteczka takie jak Cojimar i Guanabacoa. To właśnie w nich znajdują się plaże Playa Jibacoa czy Playa del Este. Wynajem samochodu w Hawanie to dobry pomysł, aby rozkoszować się niezależnością i wygodą podróży w tak niesamowitym mieście.

Zespół HAPPYCAR zaprasza do rezerwacji i życzy Państwu Przyjemnej Podróży.